| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,ma gândesc la el! Cred ca o sa simt sentimente mereu pentru el. Zilele trecute am mers la o petrecere și un băiat m-a refuzat! Toți băieții fug de mine!

Răspuns Câştigător
| Celestina003 a răspuns:

Indragosteala? eh, mai exact pentru mine inseamna, iti tradeazi propia persoana pentru altul doar pentru ca e mai *cool*, frumos cum vrei tu.
idk, esti moartă dupa el. si il mai si pui la suflet? pentru ce? dc trebuie neaparat sa ai pe cinea in suflet? nu poti trai si fara?
Asa ma incurajez eu atunci cand un baiat nu ma place!

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa generalizezi doar pentru ca 1 baiat te-a refuzat. Baiatul care te-a refuzat avea iubita si intentioneaza sa se casatoreasca cu ea, chiar el ti-a spus asta, deci nu ai de ce sa faci o drama din faptul ca te dai la barbati care sunt deja in relatii si care te refuza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce oare fug numai de tine?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si cum te-a refuzat? Adica ce i-ai zis de te-a refuzat?

| wildthing a răspuns:

Cum te-a refuzat? Ce i-ai zis si cum ti-a raspuns? De ce crezi ca fug toti baietii de tine?

| Purec a răspuns:

Nu stiu povestea ta in detaliu dar daca chiar il iubesti, atunci lupta pentru el. Dar lupta in adevaratul sens al cuvantului, nu asa cum faceti majoritatea de mai rau ne enervati laughing)

Nici macar faptul ca ar fi cu alta nu trebuie sa te opreasca ( stiu, o sa ma injure lumea, dar faci ce e mai bine pentru tine, ce iti pasa de alta? este normal)

Da-mi mai multe detalii despre voi. Este timpul sa lasi depresia asta in urma si sa faci ceva concret ca sa il ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii tăi spun totul.
Esti un pic depresiva si disperata.
Daca vrei iti trimit o poza cu o fata care are exact aceeasi privire.
Si tot asa plânge după unul care a lasat-o neterminată.
Sau cel putin asa se laudă.
Chiar daca tu esti terminata sau nu, poti sa-mi trimiti mesaj.
Sau poti sa nu-mi trimiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe fiecare rămurică se aşează o vrăbiuță.
Aşa că nu te teme, iți vei găsi pe cineva.
Urâtă nu eşti.
Proastă, nu ştiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand rautatea la o parte, daca doresti ajutor psihic in general ma poti contacta in privat. Am ajutat fete de 14-21 de ani sa iasa din probleme de genu

| Xpressurself a răspuns:

Nu fug toti... Fug pampalaii.
Care e pentru tine iti pregateste o surpriza.

| isemilia a răspuns:

Pari o persoana super de treaba, sincer. Doar pentru ca un baiat te-a refuzat nu inseamna ca a venit apocalipsa. Poate are o iubita, poate place o fata, poate are probleme personale sau poate pur si simplu nu erai genul lui. Insa sunt sigura ca vei gasi candva si un barbat care sa te iubeasca si cu care sa te potrivesti. Incearca sa te distantezi o vreme de ceea ce inseamna relatii / baieti si sa iti pui gandurile in ordine. Presupun ca s-au adunat mai multe lucruri, dar sincer tot nu cred ca toti fug de tine, chiar pari in regula. De asemenea, poate ar fi o idee buna sa ignori anumiti utilizatori care spun ca ai diverse boli, nu cred ca te ajuta deloc in situatia data.

| Saiko10 a răspuns:

E normal sa mai fi si refuzata, sunt sigur ca o sa gasesti destui baieti care te plac, doar trebuie sa vorbesti cu ei. si stai linistita o sa uiti si de el, nu o sa te tina o viata, ba chiar nu cred ca o sa te tina mai mult de un an.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Ba ne lași cu troll ul tău? Cum sa te refuze toți băieții? Pana acum timp de 2 ani ne ai terorizat ca îl iubești pe unul, ca te gândești mereu la el, dar el nici nu te baga în seama, timp de un an de zile aproape nu mai puteai sa dormi din cauza lui, și eu am vorbit cu tine pe whatssap și îmi spuneai ca ii scriai și ala îți doar bună! Și atât! Te ignora complet și tu visai cai verzi pe pereți.
Lasă-ne cu troll ul tău, mi ai trimis poze cu tine, ești o fata frumoasa foc, cine s te creadă ca toți băieții te refuza? Eu nu înțeleg admina de ce permite ca unii sa își facă cont pe TPU. De ce sa te refuze toți? Ai SIDA? Ai vreun handicap mintal? Înjuri? Nu are lumea nici un motiv sa te marginalizeze, du-te la psihiatru ca ai probleme grave sau încetează cu troll ul!

| IhNomUhNitPARIS a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Îți răspundea cu un salut și atât! Deja începi sa ma enervezi.
Uită-te la tine cât de bine arăți, și tu spui ca toți te refuza, problemele sunt la tine nu la ei.
Când îți spune unul du-te și culcate ca ești beat e o treaba dar când îți spun 50 deja problema e la tine nu la alții.
Ești proasta? Suferi de o boala mintală grava? De ce sa te refuze toți? Daca ți se pare ție? Dacă ai halucinații? Termina cu prostiile astea, ca nu are nimeni nimic cu tine, ți se pare ție. Chiar eu voiam sa te cunosc și tu ma luai ca îl iubești pe ala când acel băiat nici nu te baga în seama, te ignora complet. Gata, te-ai sărutat, giugiulit cu el și crezi ca ți ai găsit iubirea vieții nu? Ala o profitat de tine ca o văzut ca nu ai minte, treci draga peste sunt ogramada de băieți, sunt și aici care poate te plac! De ce nu le oferi o șansă? Pe tine te refuza toți sau tu ii refuzi pe toți? Trezește-te la realitate, las-o naibii de treaba.

| Saiko10 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

laughing)), frate daca ai sti cat de clar se vede ca esti frustrat ca nu te-a acceptat. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Saiko10):

Pe naiba. Mie îmi place de userul supadeceapa happy o ador.
Eu nu pot oricum sa am deocamdată relație fiindcă am depresie severa și gânduri de sinucidere.

| Saiko10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum asa? de unde crezi ca iti vine depresia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Saiko10):

Pai o am de 17 ani, de când mi-o murit tatăl. Acum câteva luni mi-o murit mama de covid.

| Andreeaioan115 explică (pentru Saiko10):

N-am nici o șansa!
Eu și cu iubirea doi poli opuși.

| Ana1687 a răspuns:

Nu îți face griji, o să găsești tu pe cineva, nu e capăt de lume dacă te refuza câțiva băieți

| lamasanustefan a răspuns:

Pari o fată frumoasă, și deșteaptă.
Să ști că nu contează neapărat frumusețea.
Sunt fete care sunt urâte, dar au un suflet de milioane.
Și sunt fete care sunt frumoase și proaste să zic așa.
Nu mă refer la tine.
Tu ești și frumoasă și deșteaptă.
Legat de întebarea ta.
Mi se pare ciudat ca băieții să refuze o fată.
Dacă îl placi, spune-i în față.
Dacă te refuză e ok.
Dacă nu, atunci bafta ta.
Sau cum am făcut eu, am vb 2-3 săpt. cu ea, și la urmă am ajuns și la subiectul iubirii și a unei relații.
Și chiar a funcționat.
Mai este și problema să nu fi prefăcută, și tu să fi altcineva.
Trebuie să fi tu.
Dacă el te place cu adevărat, te place oricum ai fi.
La final.
Încearcă sa faci cum am zis eu.
Dacă ai întrebări sau curiozități, mă poți găsi pe Instagram
(eusuntstefanel_)
Funda?

| Rihanna20B a răspuns:

Dacă fuge de tine e doar un coategoale. Nu trebuie să pui la suflet ce crede el. Cineva o să fie în viata ta care să te iubească cu adevărat și să te facă fericită. Momentan încearcă să stai cât mai departe de el. Știu acel sentiment foarte bine?

| Andreeaioan115 explică (pentru Rihanna20B):

Mi-a dat papucii și nu m-a mai căutat niciodata și simt că nu îmi mai găsesc locul ( deja a trecut un 1 an