| Marii1234 a întrebat:

Mă numesc Maria şi am 17 ani. Vorbesc cu un băiat care are 18 ani. Nu suntem împreună,doar vorbim, suntem amici. Într-o zi mi-a trimis un mesaj eu eram la şcoală. Am vorbit,am tot vorbit şi la un momentdat mi-a trimis alt mesaj în care mi-a spus că Mă Iubeşte. L-am întrebat dacă glumeşte, nu mi-a spus dacă a glumit sau nu mi-a spus doar că se simte mai bine că mi-a spus acest lucru. De când mi-a spus asta nu mai vorbim aşa des cum vorbeam înainte. Vorbim când ne întâlnim, tot timpul se uită insistent la mine. Dar nu îmi mai trimite mesaje cum îmi trimitea. De ce nu mai vorbeşte cu mine cu mine cum vorbise înainte de a-mi spune că Mă iubeşte?

Fundăăă!

Scuze dacă am ales categoria greşita big grin

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Pai, ai omis sa spui un lucru foarte important: care a fost raspunsul tau? Ei bine, comportamentul lui de acum se datoreaza asa zisului raspuns, daca tu i-ai spus ca vreti sa fiti doar amici (ca nu simti nimic special pentru el) baiatul s-a hotarat ca nu are rost sa sufere aiurea si vrea sa treaca mai departe. Daca nu i-ai raspuns intr-un mod destul de clar, probabil ca a interpretat ca pe un refuz si asteapta ca tu sa preiei initiativa.
Eu sunt sigur (doar parerea mea) ca el s-a decis sa raceasca relatia doar pentru a scapa de sentimente.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare atentie, aceasta nebagare in seama trebui sa-ti dea de gandit. Asa procedeza acest tip de baieti, eu i-am poreclit comisi voiajori, se comporta mai rece si mai distant ca sa te apropii din ce in ce mai mult de el si asa te v-a putea juca pe degete ca pe o marioneta, eu zic sa nu-i dai crezare mesajelor si nici privirilor insistente daca nu vrei sa devii "jucaria" lui, ignora tot ce vine din partea lui si cata-ti un prieten care sa nu te asalteze cu mesaje gen "te iubesc" din primele zile, un prieten cu care sa te potrivesti in mai toate hobby-urile si activitatile tale, succes!