| Melissa7 a întrebat:

Mai e o săptămână până la ziua logodnicului meu.Nu știu ce să îi mai cumpăr, suntem de 2ani jum împreună.As vrea ceva mai original, fara haine, parfumuri.Mă poate ajuta cineva cu idei? Dau funda
Mulțumesc anticipat

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Draga, daca dupa 2 ani tu nu-ti cunosti suficient logodnicul, atunci poate cel mai bun cadou este sa rupeti logodna, pana ce nu e prea tarziu...

| Melissa7 explică (pentru Bula):

Eu am cerut părerea în legătură cu un cadou, nu cu viața mea personala

| Bula a răspuns (pentru Melissa7):

Si un cadou intr-un cuplu face parte din viata personala.
Trebuie sa-ti cunosti bine partenerul /partenera inainte de a te hotari sa te casatoresti.
Urmeaza logodna, care este o perioada de incercare si invatare in pereche, sa va cunoasteti cat mai bine inainte de a va lega prin actul legal al casniciei.
Deseori, cuplurile aleg sa traiasca chiar impreuna in aceasta perioada, ca o simulare a casniciei. Iar daca partile bune depasesc semnificativ partile rele (acestea fiind acceptate), atunci se poate merge la pasul urmator: casnicia.

| kandaraki a răspuns:

Esti de 2 ani jumate si nu iti cunosti iubitul ca sa ii faci o supriza placuta? mda, clar ce relatie aveti voi.
daca ai ajuns sa intrebi parerea altora cum sa iti suprinzi iubitul pai atunci imprumuta-l unei femei si dupa iti va zice ea ce sa ii daruiesti!

| Melissa7 explică (pentru kandaraki):

Când o persoana are mai mult decât și ar dori, de cat are nevoie e greu sa ii cumperi tu un cadouwinking Și mai ales că de 2 ani jum i am tot făcut nici cadouri, pentru aniversare, atunci când mai trecea o luna, cu diferite ocaziiwinking
Eu am cerut niste idei așa, poate îmi deschideau ochii spre alte cadouriwinking

| AdrianaLacan a răspuns:

Eu nu i-am luat nimic special, ci am pregatit cina si un desert pe masura cu mici adaosuri pentru o atmosfera mai diferita si intima, si crede-ma ca i-a placut mai mult decat ceva material. In schimb el a rezervat in weekend o masa(cina) pentru 2 persoane la un hotel unde aveam inclus si piscina pe acoperisul hotelului. happy Puteti merge sa inchiriati ceva, o barcuta gen (depinde de unde sunteti). Sau un weekend surpriza la munte/mare, sunt multe oferte pe net de la 100 lei in sus pentru 2 nopti cazare pentru 2 persoane(care au inclus micul dejun sau acces la spa etc.)

| lavande77 a răspuns (pentru AdrianaLacan):

De acord. Cred ca experientele impreuna sunt un cadou mai frumos decat o camasa si-un parfum. Poti face asta daca nu a pomenit recent ca isi doreste foarte mult un lucru material.

| AdrianaLacan a răspuns (pentru AdrianaLacan):

De fapt asta la fost la noi cand am implinit 4 ani, la ziua lui am fost obligata sa ii cumpar un ceas sau ceva adidasi addidas editie limitata. si a insistat ca vrea adidasii big grin asta mi-a spus el ca isi doreste, si daca nu ii ofer eu, ii cumpara el oricum tongue Asa ca a decis sa-mi spuna ce-si doreste ca sa nu ii cumpar altceva happy oricum, un lucru material se pierde, degradeaza, dar momentele frumoase raman intotdeuna!