| Millis a întrebat:

mama mea s-a suparat pe mine deoarece am venit acasa cam suparata, nervoasa, si obosita in acelasi timp dar sa va spun povestea: eram la o prietena acasa deoarece am dormit la ea, si mama mea ma suna si imi spune ca ea si tatal meu se vor duce cu o alta familie la piscina (strand) eu nu pot sa merg deoarece sunt in acea perioada a lunii. Dupa ce am venit acasa eram bineinteles putin suparata deoarece stiu ca eu o sa raman singura in casa si ei or sa se distreze fara mine, si tot vina mea este ca nu am intrat cu zambetul pana la urechi, chiar nu pot sa o mai inteleg imi vine sa imi dau in cap cu tot ce prind. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Aoleu, da' de cand parintii nu mai au voie sa aiba si ei timpul lor, sa se mai deconecteze? Sa-ti fie tie rusine, ca esti o razgaiata mofturoasa si egoista.
Adica tu ai voie sa te distrezi oricand, cu sau fara ei, da' ei trebuie sa ti se ploconeasca tie, "ne dati voie sa ne distram si noi, majestate?"

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
hai sa facem un test.
tu estri suparata ca ramai singurica acasa..corect?
ai tai parinti se duc cu o alta familie la pescina..corect?
tu ai fi vrut sa mergi cu ei?
daca esti suparata, de ce nu ii anunti ca ai fi dispusa sa mergi cu ei numai sa nu ramai singurica acasa.
si o alta versiune.
daca tu te-ai duce la pescina cu cei de varsta ta, si ar zice carg si parintii tai, cum ai reactiona?
revizuieste-ti gandurile si vezi cine are dreptate ori unde ai gresit tu.
O seara bunahappy

| Millis explică (pentru caramela):

Iti dai seama ca cealalta familie s-a dus cu copii nu? parintii mei nu se duc in vacante fara mine sau chesti de genu

| Fatamuntilor a răspuns:

Si tu esti suparata te-a nu te te-a luat or la piscina? Lasa ca vor fi alte ocazii! Piscina sta acolo si altadata!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Suna a egoism. Daca tu nu poti participa la o petrecere(de ex.)trebuie sa nu se distreze nimeni? Poate a interpretat asta drept egoism din partea ta si de aceea s-a suparat.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i zici ce s-a intamplat si vezi ce iti spune.
Trebuie sa-o mai intelegi si tu cand este obosita. chatterbox
Iar cand o prinzi odihnita ii spui tot ce ai de spus, nu trebuie sa te superi din orice.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i spui unde ai fost de fapt in noaptea respectiva si daca ai probleme sa te ajute.in rest e doar poveste.stie de prietenul tau? pariez ca nu.pai vezi?

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Păi spune-le că vrei să te duci și tu, poate mergeți în altă zi cu ei.

| Sidney4521 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci si sa le explici situatia.Parerea mea e ca n-are nici un rost sa te superi pe ei si ei pe tine.Mi se pare ca tot tu iesi in dezavantaj pana la urma.laughing))