| Izabellamirela a întrebat:

Bună mamici, vreau o părere de la voi, sau sa îmi spuneți dacă ați fost și voi în situația mea, am o fetița de 4 luni, de când s-a născut e foarte agitată și morocănosa când este treaza, noaptea îmi doarme foarte bine, nu mi se trezește pana dimineața la 9, dar în timpul zilei e un calvar, se trezește, sta cuminte 20-30 de min și după gata, începe sa nu aibă stare, nu ii convine nic jos, nici în brațe, am fost la 2 pediatri și totul este in regula, am tot zis ca crește și se face cuminte dar cât sa mai aștept? Deja încep sa urăsc ca trebuie sa ma trezesc dimineața și ca o iau de la capăt, ați fost in situația mea, după cat timp s-a făcut cuminte? Mulțumesc frumos, fără comentarii răutăcioase

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Dupa ce se casatoreste si face si ea primul copil o sa se faca cuminte, ca o sa aiba treaba cu ala. P.S. Tata de copil, sex feminin, 8 ani si jumatate'. Nu vorbesc din auzite, nu fac misto. Zi mersi ca dormi noaptea.

| Digikey a răspuns:

Al meu se trezea din 3 in 3 ore in fiecare noapte pana pe la 2 ani.
Ziua trebuia sa-i dai atentie NON STOP ca altfel te stia tot blocul.
Si nu mergea cu aceleasi jocuri, trebuia sa ai imaginatie si sa gasesti chestii noi.

| oz_1736 a răspuns:

Daca ar fi cumine si inactiva ziua, ai fi tu activa toata noaptea. Nu ar dormi. Copiii de ce sunt mai mari si grijile sunt mai mari. Sa vezi cand mergi pe trotuar si deodata fuge pe strada. Pregateste-te