| Outspoken2 a întrebat:

Mie imi place place foarte mult biologia, biochimia si anatomie etc.As vrea sa devin doctor dar, imi este frica deoarece, daca nu pot sa salvez viata cuiva?

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Fi ceea ce simti. Desi ma indoiesc ca la varsta ta ai vazut biochimie si anatomie, dar nu te descuraja, anatomia daca o intelegi vei vedea ca e logica. Nu e grea, dar e multa. Mergi inainte! Bafta!

| Outspoken2 explică (pentru carpediem):

Off de anatomie am auzit,crezi ca nu sunt capabil sa imi cunosc propiul corp,fiecare dintre noi trebuie sa ne cunsoatem propiul corp,(ce rau o fii sa ai un copil si sa iti spuna tati ma doare aici, iar tu sa nu fii capabil sa stii exact ce il doare)nu ma refer la tine? Iar biochimia este chimia vietiihappy! Nu cred ca mi-am publicat varsta la profil, nu stiu de unde imi sti tu varsta dar iti multumesc pentru raspunsul tau si Craciun fericit si sanatate alaturi de cei dragi tie!

| carpediem a răspuns (pentru Outspoken2):

Craciun fericit.Anatomia inseamna mai mult decat sa-ti "cunosti" propriul corp. Iti "cunosc " varsta dupa cum te exprimi. Nu vreau sa ma dau mare, dar uite, daca zici ca iti cunosti corpul spune-mi ce e olecranul sau pisiform? Pentru a videca mai sunt si alte stiinte cum ar fi semilogia, histologia, etc care imbinate intre ele duc la un rezultat. Succes si nu da inapoi de la visul tau.

| Outspoken2 explică (pentru carpediem):

Nu inteleg, ceea ce vrei tu sa imi demonstrezi.Nu am sa iti raspund la intrebare deoarece, ar fi foarte usor sa imi spui ca am cautat pe net raspunsul la intrebarea ta.Nu doresc sa incepem sa ne contrazicem sau sa iti explic toata "anatomia"daca tu te indoiesti, nu am nimic impotriva, ma interesa si parerea ta.

| carpediem a răspuns (pentru Outspoken2):

Nu vreau sa demonstrez nimic, dincontra sunt bucuros ca-ti place anatomia, nu vreau sa te injosesc, ci doar sa te fac sa vezi ca lucrurile nu sunt ceea ce par si nu trebuie sa te grabesti cu concluziile si sa nu incetezi niciodata sa cauti si cu cat stii mai mult cu atat vei vedea ca e si mai mult de aflat. Vreau doar sa vezi aceea gandire care te ridica pe culmile cunoasterii. Daca ai vreodata sa ma intrebi ceva de biologie(fara vegetala), nu ezita, daca pot te ajut, intreaba-ma. Nu te gandi ce cred eu sau altii despre ce intrebi, ci urmareste-ti visul, sa devi bun in ceea ce vrei sa faci(scopul scuza mijloacele). Eu incepusem medicina veterinara si-mi place sa vorbesc cu cineva cu pasiuni comune. Asadar nu te inhiba, mergi inainte. Succes si Sarbatori Fericite!

| Outspoken2 explică (pentru carpediem):

Sarbatori fericite si tie a doua oarahappyStiu ca sunt multe de aflat, probabil aceasta stiinta v-a evolua iar noi ramanem in urma.Eu te credeam un tanar de 20 ani, pana acum cateva minute sa aflu ca ai o sotie si o fata sau appsadsa iti traiasca) sau ca ai inceput medicina veterinara.Momentan am cateva grile de facut pentru a ma pregati intens pentru olimpiada judeteana la biologie!

| carpediem a răspuns (pentru Outspoken2):

Zi-mi cu ce pot sa te ajut.

| Outspoken2 explică (pentru carpediem):

Momentan nu am nevoie de ajutor.recapitulez glandele endocrine

9 răspunsuri:
| Symonutzu a răspuns:

Stii daca iti va fi frica de ceva, in viata nimic nu vei destinge.Trebuie uneori sa risti. Pursisimplu ai incredere in tine, invata bine si indeplinesteti vislul.Eu iti urez bafta.Pa.

| DiddySWEET a răspuns:

Nu îți fie frică, fi pozitivă, dacă s-ar găndi și doctorii așa crezi că ar mai lucra cineva în acest domeniu?! Nu! Așa că privește partea pozitivă și nu te gîndi la ce este mai rău.Multă BAFTĂ și fă ce-ți place.
BYE! :d