| anonim_4396 a întrebat:

Bună, nu mai vreau sa le dau salariul meu parintilor ...tot vor ajutati ..eu ce fac? ..de un an tot îi ajut cu tot salariul. Vreau si eu sa traiesc ..au datorii.Ce sa le fac? Sunt tânăr. vreau si eu sa imi cumpar una, alta!
Dacă vede că nu joc după cum vor ei ..ma ataca verbal si psihic ..nu-i mai suport! De fiecare data iese scandal pe subiectul asta! Dacă vreau sa plec in chirie iese scandal.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce pleci, scandalul se termină.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Plecarea în chirie poate fi dificilă la început (asta dacă nu te-ai interesat deja în treaba asta), dar în momentul de față pare cea mai bună variantă. Adică, gândește-te, pleci de acasă și vei locui cu chirie. Ce pot să îți facă părinții tăi? Să te țină pe loc? Nu prea cred. Nu prea cred. Dacă poți să plătești chiria și să te întreții singur, atunci este un pas ce trebuie făcut.
Dacă, totuși, plecarea nu îți convine, vorbește cu ei și spune-le ce te deranjează. S-ar putea să înțeleagă sau nu. Alegerea îți aparține.

| FantasyBoy a răspuns:

Daca ai 18 ani, parintii tai nu mai au niciun drept sa te retina.
Se vede treaba ca nu a fost o idee tocmai buna cresterea sperantei medii de viata, ha, ha.