| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac, deci vreau sfaturi va rog. Ma simt distantă de rudele cu care stau cel mai mult, adica de exemplu mai am cateva matusi de care nu ma simt distantă. Bun, acum va explic "cum adica distantă?" Ma simt distantă mai ales de parintii si fratele meu, adica intr-un fel nici nu vreau, imi e si rusine sa ii imbratisez, sa le zic ca ii iubesc etc. De exemplu cu prietenele mele ma imbratisez, le zic ca le iubesc dar nu inteleg de ce parintilor si fratelui meu nu le pot zice un simplu "te iubesc" sau nu imi place sa plang langa parintii mei. Nici nu imi place sa comunic, de exemplu cu mama despre chestii mai intime de fete, adica uneori imi mai spune de tampoane, menstruatie dar mie imi e rusine sa discut despre asta cu ea. Sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate exista mai multe tipuri de afectiune, in relatia cu membrii familiei mai apropiati poate este un fel de afectiune mai putin exteriorizata si exprimata dar ei s-ar putea sa tina mult la tine.

| Emmmmmanuela a răspuns (pentru Nilsson):

Da.ei tin mult la mine, stiu asta. Si eu tin ff mult la ei dar nu le arat asta...nu stiu dc dar out si simplu nu pot

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Stai linistita. Toti trecem prin sindromul "eu nu am parinti, eu am eclozat dintr-un ou". Cu timpul vei redeveni apropiata de ei.

| Emanuel2001 a răspuns:

Bună și eu sunt gen la fel ca tine dar încearca să vb cu ei și un mic lucru ești de religie Penticostala?

| Emmmmmanuela a răspuns (pentru Emanuel2001):

Nu sunt de religia Penticostala

| Emanuel2001 a răspuns:

Oricum daca vreisa vb mai multe lasa-mi pe msj contul fe Facebook și sa vedem daca ne putem juta reciproclaughing)

| Emanuel2001 a răspuns:

Lasa-mi Facebook tau pe privat