| Andreeadeea15 a întrebat:

Nu stiu cum sa încep sper sa ma înteleaga cineva de aici si sa îmi dea cateva sfaturi,cu cativa ani în urma,un baiat de la mine din sat, îi placea foarte mult de mine si mereu cand ma vedea pe strada ma striga "bunaciuneo" ..In fine si la un moment dat într-o buna zi ne-am întalnit la niste vecini asa s-a nimerit si el ca m-a vazut acolo la vecinii mei, tot ma lauda ca am picioare frumoase etc si tot se ruga de mine sa ma combin cu el si eu l-am refuzat. Au trecut vreo 4 ani de atunci si chiar daca eu nu îl voiam sa fiu cu el uite brusc m-am îndragostit de el, nu pot sa îl mai scot din cap, numai la el ma gandesc, dar problema e ca el acum ma ignora, ma respinge daca îl bag în seama, vreau o parere dragii mei.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Stii ca "bunaciuneo" spus asa e ca si cand e spus oricarui alt obiect? Crezi ca pe el il interesa sufletelul tau? Daca se uita la picioarele tale, e clar ca doar picioarele tale le vroia, adica, intelegi tu...
Ma mir cum de ai ajuns sa te indragostesti de el. Sper sa fie ceva trecator, un asemenea tip nu merita ceva serios. Decit daca e venit din partea cuiva ca el.
Vrei un sfat? Cauta baiatul care sa te priveasca in ochi, nu la picioare, care sa caute in ei lumina frumoasa a sufletului, de care el e mai interesat mai presus de orice, cauta baiatul care se va purta frumos cu tine oriunde, si pe strada, dar si cand sunteti singuri, cauta baiatul care, dincolo de a vedea in tine un obiect care sa ii satisfaca dorintele, sa vada legatura ce va poate unii pentru intreaga viata, in ciuda vicisitudinilor ei. Stiu, e greu de gasit un asemenea baiat, dar merita incercat.

| Andreeadeea15 explică (pentru cristi202):

Mulțumesc de sfat!

| cristi202 a răspuns (pentru Andreeadeea15):

Cu multa placere!

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, ce nu-ti este clar? Acum nu te mai vrea el!

| Violleta2022 a răspuns:

Altul! Ca astia i-a trecut pofta de tine!

| Plato a răspuns:

laughing Ca sa te indragostesti de asemenea specimen, trebuie sa fii exact ca el, nu?
Ce femeie din lumea asta se indragosteste de cineva care o striga "bunaciuneo"? O haladită numai.
Pai in 4 ani a gasit multe "bunaciuni" care s-au lasat mai usor, iar tu nu intelegi ca el nu are nevoie de provocari si drame, ci de actiune rapidă. Nu-i trebuie lui relatie cu tine, ce sa faca cu ea? Se sterge undeva cu relația ta, el te voia de o stație.
Cum sa-ti spun, pentru el esti doar ce vede si ce ti-a laudat. Sufletul si sentimentele nu le vede, deci nu-l pasionează. Mi-a zis odata cineva: "Nu pot sa f. suflete." laughing ei bine, nici el nu poate, deci mai ramane doar o optiune.
Ca sa fiu sigur ca intelegi, chiar daca ti-ar raspunde si ati fi "intr-o relatie", pentru el esti doar un obiect, buna doar fizic, nu insemni nimic in alt plan, decat prin ce ii oferi fizic.

Asa, acum totusi: cum e posibil sa te îndrăgostești de asemenea specimen? Ce te atrage, ce crezi ca-ti poate oferi, ce impliniri crezi ca aduce?

| Andreeadeea15 explică (pentru Plato):

Nu mă atrage cu nimic, de aia am refuzat sa nu am o relatie cu el atunci, pentru ca mi-am dat seama ca ma ia la misto si ca ma vrea doar pentru o noapte cum vine vorba...nu cred ca v-a aduce nicio împlinire wow? Multumesc de sfat!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce taran. Te atrag taranii care scuipa seminte si striga dupa fete, haoleooo bunacioneo, ce peceoare ai, inimile noastre toate bate pentru tu si noi. laughing
Da-l naibi, cauta ceva mai bun. mai sus ca tine, nu mai jos.

| Andreeadeea15 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de sfat! ????

| debarasator63 a răspuns:

Cauta altul, s-au terminat barbatii cumva? happy