| ȘtefaniaDeea0 a întrebat:

Nu știu de ce mă simt tristă tot timpul în ultima vreme, mă gândesc că n-o ajung nimic în viață, că nu o să am o relație, că toată lumea mă urăște, am început să dorm mai mult pentru că atunci visez și în vise mă gândesc că sunt bine, sunt cântăreață ( bine, poate prea mult )
Nu știu ce să mai fac, încerc să mă gândesc că va fi totul bine, dar nu pot, simt că o s-o dau în bară, ca de obicei.
Îmi puteți da sfaturi? Dacă vrea cineva să vorbim, să mă simt mai bine, deoarece nu am mai vorbit cu nimeni de câteva săptămâni, și simt că au trecut luni, ani...Mă simt ca un nimic.

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Daca gandesti asa,nu o sa faci mare scofala in viata.
Cauta-ti vocatia,vezi ce iti place si ce nu.
Imbogateste-ti viata cu diverse activati,sport,citit si ce iti mai place.
Lucreaza cu tine, incerca sa faci ceva pentru tine in fiecare zi.
Daca ne plangem fara sa facem nimic, nu se va intampla nimic!
Daca vrei cu adevarat, vei trece peste momentele astea si va fi ok.
Doar daca vrei.
Daca alegi sa te plangi in continuare fara sa faci nimic, e decizia ta.
Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mesaj privat.

| Mosotti a răspuns:

Da, la medic, ai o depresie ce va trebui neaparat rezolvata, el va decide ce trebuie facut, nu mai sta caci se poate agrava, tot ce simti e fals, vei ajunge ceva in viata, esti om inainte de toate, nu te uraste nimeni, te subestimezi tu, dar asa se intampla cand ai probleme. Toata lumea are o munca mai buna sau mai rea, deci nu o sa ai probleme.

| Alexandru250201 a răspuns:

Nu este nimic profund, sunt doar stari frecvente prin care omul trece, dar noi ca oameni trebuie sa stim sa ne ridicam moralul, sa nu ne mai diagnosticam singuri cu depresie, doar pentru ca avem stima de sine scazuta, omul ar trebui sa si ia motivatia din lucruri existente in viata lui si sa nu priveasca intr una in aceeasi directie, voi, cei care suferiti de aceste stari ar trebui sa va bucurati de aceste stari si de ceea ce aveti

| WeakSide a răspuns:

Bună, dacă vrei imi poți da instagramul să vorbim.

| Siniakova22 a răspuns:

Hei... Dacă dorești putem discuta în privat, consider ca uneori e bine sa ai pe cineva cu care sa vorbești.