| Biancasata a întrebat:

Buna, nu stiu nu știu dacă sau nu e de ras dar am 21 de ani și am ajuns sa nu am prieteni, cu cine sa ma sfătuiesc sa ies etc. Înainte sa ma mut la prietenul meu, aveam o prietena,, cea mai buna" așa o numeam dar ea s-a distanțat când m-am mutat. Eram amândouă din aceeași locație. Ideea e ca dacă era o prietena buna păstra legătura și nu găsea tot felul de motive și ma învinovățea pe mine de parca ea știa tot eu nu ..eu doar știu munca, acasă ..doar ce am pe mama mea și atât. Ce ma pune pe întrebări este ca e ceva in neregula cu mine cu nu știu poate ca sunt antipatica pentru oameni

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si la ce ti-ar trebui o prietena?
Nu esti suficient de ocupata cu munca, barbatul acasa, gatit, curatenie, spalat si intreinut casa curata?
Iar cand esti libera, iesi cu iubitul afara si distrati-va, plimbati-va, ca acu' apar copilasii si se duce naibii libertatea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești simpatică.

| Mosotti a răspuns:

Prietenii nu se gasesc asa pe drumuri, e greu sa-ti faci o prietenie ca lumea, nu e nici o problema, cum n-ai cu cine sa te sfatuiesti? Ai zis ca ai prieten, fa-o cu el.
Daca-l ai pe el care te place, ce te mai int ca n-ai pe altii?!
Daca o fi sa apara si prieteni, vor apare, daca nu, aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las' că sunt unii la 30 de ani care nu au prieteni.
Vezi partea plină a paharului: nu ești o excepție și mai bine singură decât într-o companie proastă.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceva nu e in ordine, zice "nu am cu cine ma sfatui", pai pare ca nu se intelege nici cu prietenul, ca daca se simtea bine cu el, nici n-ar mai fi contat ca are sau nu prieteni, mai ales ca majoritatea pun prietenii pe locu 7 in fata relatiei.

Răspuns utilizator avertizat
| 3824060673 a răspuns:

Ești căsătorită?

| Biancasata explică:

El*

| Reigobel a răspuns:

Pei, incearca sa iti iei inima in dinti, asta e singura chestie pe care ai putea sa o faci, sa fi mai sociabila cu oamenii din jur, chiar daca sunt straini. Cred a aproate toti am trecut sau trecem prin aceasta perioada la varste diferite, si eu am patit asta, iar acum am 2 prieteni de baza, pe care ma bazez pe ei la orice ora. Ca sa iti spun cum am trecut eu de aceasta faza, a fost foarte simplu, cand aveam nevoie de ceva, de ex cand am fost sa fac schimbul de ulei la masina, am socializat cu mecanicul, si am vorbit despre masini, viata pe care o mai avem acasa, si tot asa, totul depinde de oameni, nu baga in seama oameni care te au prietena doar pentru nevoi. Altceva nu stiu ce sa zic, sper ca te-am ajutat

| Biancasata explică (pentru Reigobel):

Mulțumesc mult.