| Liviu_Liviu_1995 a întrebat:

Numele meu e Laurentiu.

As vrea sa ma impac cu prietena mea, dar ea tot refuza..recunosc tot ce s-a intamplat este si din vina mea dar si din vina ei. Vina mea a fost ca tipam mai tot timpul la ea din cauza ca statea prea mult la pc, cu mine nu prea voia sa se joace, ea spune ca am fost prea posesiv, ca n-am avut incredere in ea, si multe alte chestii de genul asta... Ceea ce ma facea pe mine sa tip e ca de cate ori ne intalneam ea nu vroia sa stea mai mult de 3 ore si noi nu suntem din acelasi oras(intalnirile avand loc o data la 1 saptamana sau chiar 2 saptamani, in functie de timpul meu)si asta m-a scos din sarite la ultima intalnire si m-am suparat si am inceput sa tip la ea, si ea a spus cami da papucii. A doua zi a spus cami mai da o sansa. toate bune si frumoase pana cand mi s-a facut rau( sufar de inima, varsta 17 ani - fac 18 pe 4 august) si i-am cerut sa vina sa ma vada si sa mai stam de vorba, poate imi revin. Acest lucru i-am cerut datorita ca am mai ramas o zi in plus in orasul ei. Ea mi-a spus ca nu poate sa vina pentru ca ea este la bunica ei, unde are grija de verisoara ei. eu am crezuto pe cuvant, pana cand seara cam pe la vreo sase imi da msj ca este in orasul meu, aici se organiza un balci ca era Ziua Teilor. Cand am auzit asta m-am enervat foarte tare si nu ma mai puteam calma sub nicio forma. Mam rugat de ea, sa vina la mine, fiind in orasul ei, sa ma vada, simteam cum imi dau duhul, dar ea nu a vrut. Vazand ca nu vrea sa vina m-a enervat mai tare si am intrat intro stare de soc si aproape ca am facut stop cardiac. am stat in perfuzii cateva ore, dar ea tot sustinea ca nu poate veni. Am inteles. Am trecut si peste asta. A doua zi am mers si eu la balci, acesta tinand doua zile( sambata si duminica), a venit si ea impreuna cu familia ei, ma prezentat.Totul a fost ok. Dar era oarecum distanta fata de mine. Am trecut si peste asta. Luni a fost o zi frumoasa, la fel si marti, cel putin pana la ora 7 seara cand ea s-a intors acasa de la bunica ei, a inceput sa tipe la mine si tot tacamu. A doua zi, dimineata mi-a dat papucii. Mentionez ca asta e 4 oara cand imi da papucii, mereu am iertato ca o iubesc foarte mult, chiar daca la unii li se pare o gluma. Acum spune ca numai vrea si numai vrea. Nu inteleg motivul. Eu chiar vreau sa ma impac cu ea. O iubesc la nebunie. Recunosc ca am gresit mult fata de ea, dar o vreau inapoi. Mi-am cerut scuze pentru ce-am facut eu ca am avut si eu greselile mele dar nu vrea sa ma ierte si sa ma creada ca eu chiar o iubesc. Facem 6 luni pe 10 iulie. Va rog ajutati-ma cu sfaturi. Va rog. Chiar o vreau inapoi. Chiar o iubesc!

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Dacă chiar o iubești las-o să se gândească la ce vrea, tu trebuie să-i spui că îți pare rău și speră că te va ierta.
Poate e confuză și ea, înțelege-o.

Cu bine.

| Liviu_Liviu_1995 explică (pentru Dariusuu):

Mersi de raspuns...credema ca mi-am cerut scuze zilele cum nu cred ca a facut-o cineva vreodata..ms, asa am sa fac...credema ca eu chiar o iubesc si sunt in stare sa-mi dau viata pentru ea, vorbesc foarte serios, nu-i o gluma

| Liviu_Liviu_1995 explică (pentru Dariusuu):

Multumesc

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Directore,
Sper ca agramarea ta sa fie doar de la palpitatiile si fibrilatiile unei relatii prost intelese.
Altfel, uite ce as face eu: mi-as cauta urgent alt cardiolog si as lasa-o pe ea sa ma sune dupa ce ii dau un SMS de forma: "Te astept sa fii pregatita pentru ce am sa iti ofer! Al tau Liviu inca in viata."

Poate par bosorog, dar va dau un sfat predecembrist pentru noii aspiranti la functia suprema de iubit sau tata sau sotz. Intai fiti voi ce v-ati dori sa fiti si apoi lasati-le pe ele sa va caute. Nu milogiti niciodata la femeie, ele au nevoie de barbati nu de scuze, au nevoie de un brat puternic nu de o mana care isi face cruci cand ailalta mana e pe piept, au mor, viata mea, ma sinucid sunt un las!
Capu sus ca la frizer! Daca e sa fie a ta, o sa aveti pana si aceeasi piatra funerara peste 60 de ani, daca nu... lasa natura sa isi urmeze cursul, altfel tot impotriva ta se va intoarce cand ti-o fi lumea mai draga!
Stima!

| Liviu_Liviu_1995 explică (pentru grab):

Eu chiar o iubesc, si nu glumesc. poate o parea o gluma, dar ca sa stiti ca eu chiar o iubesc si sunt in stare sa-mi dau viata pentru ea.

| grab a răspuns (pentru Liviu_Liviu_1995):

Daca iti dai(mai mult iei decat dai) viata pentru ea, sigur veti trai fericiti pana la adanci batraneti. happy

Omule, fii deschis la minte! Nu astepta sa se rezolve, gaseste solutii alternative, da din coate, fugi de tristete si ganduri negre, nu mai face casa cu ele ca ajungi o scorbura pana la maturitate.
Poate intr-un viitor apropiat va fi iar a ta, lasa timpul sa isi faca jocul, tu continua sa te pregatesti profesional sa iti ingrijesti sanatatea, viata nu e numai deceptii in dragoste e mult mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ar vedea tot ce ai scris :X
Să știi că nu merită să lupți pentru cineva care nu vrea să lupți pentru el.

| Liviu_Liviu_1995 explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma ca eu chiar o iubesc

| Liviu_Liviu_1995 explică:

Prin sa se joace, am vrut sa spun sa vorbeasca