| XBabyDr a întrebat:

Buna,numele meu este Camelia, am venit cu o intrebare, sperand ca poate ma puteti ajuta. Este vorba de o sarcina dorita si "planificata".
Au trecut 2 saptamani si 3 zile de la actul sexual, iar pe data de 24 luna aceasta ar fi trebuit sa imi vina CM, am o intarziere de 3 zile, cu o seara in urma am realizat un test de sarcina Barza ultrasensibil.si multe altele inainte de acesta.
Ficare test iesind negativ la prima vedere. Dar daca te uiti destul de atent, la fiecare s-ar vedea o linie stearsa, si greu vizibila.
Am si cateva simptome durerea si sensibilitatea sanilor, dureri in zona ovarelor, aproximativ ca cele de menstruatie dar nu asa dureroase.
As dori niste sfaturi in legatura cu testele de sarcina. Am tot intrebat dar nu mi s-a oferit nici un raspuns. Am cautat pe net si pe anumite aplicatii pentru sarcina nimic.
Ca sa merg la doctorul ginecolog..pare a fi destul de devreme avand in vedere negatia de pe testele de sarcina.
Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Cand am ramas insarcinata cu al doilea copil si am facut testul, a doua liniuta era foarte stearsa. Pentru siguranta poti face si testul de sange beta-hcg care este in jur de 50 lei la un laborator privat.

| XBabyDr explică (pentru AliGab):

Multumesc frumos

| AliGab a răspuns (pentru XBabyDr):

Cu placere

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai Cami?

| Zuzu1991 a răspuns:

"actul sexual"?!?
baiatul vrea sa faci copchii cu el?!?
ca atunci nu ar fi "actul sexual" ci SEX IN DRACI IN FIECARE ZI

iar faptul ca ti-a intarziat/teste negative nu inseamna nimic de nimic, numai un doctor iti poate spune SIGUR daca esti insarcinata sau nu, tot restul e doar "informativ"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iese de prima oară. happy