| anonim_4396 a întrebat:

Buna oamenii deci eu am o poveste foarte lunga despre viata mea si va rog sa cititi totul deci eu sunt un baiat de 11 ani si sunt jumatate roman jumate japonez ma cheama ken si eu de cand am inceput clasa a 5 peste doua saptamani pe caiet am scris ca vreau sa ma sinucid si nu imi faceam temele si alti colegi ma verifica la tema si n-am facuta mia verificat diriginta de romana caietul si a vazut asta a sunat-o pe mama mea si e era ingrijorata mie imi este rusine sa ies la tabla si nu mai pot procesa nimic in mintea mea si am mers la pshiholog si ma cert cu mama mea in fiecare zi de cateva saptamani imi vine sa plang mereu dar ma abtin chiar in timp ce scriam asta eu plang chiar acum da la partea asta eu plang acum si mama mea plange in sufrgerie. Va rog sfaturi serioase ca eu nu mai pot face fata, eu nu mai vreau sa imi fac temele nici la scoala nu mai vreau, se iau copii de mine unu pe nume huțaru adrian ma tot strange de sfarcuri si m-am invinetit va rog eu acum sunt in bucatarie tare as mai vrea sa iau un cutit si sa ma tai acum va rog raspunsuri serioase

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Uite aici raspuns, side els-or fi luat copiii da uite ca si-a cautat de viata.
https://www.agerpres.ro/......e-16-28-27
sa nu ti pese de ei de cei care rad de tine, is vai de mama lor.

| PuntIle a răspuns:

In primul rand Ken, nu conteaza rasa negru alb sau mov. suntem oameni, sincer degeaba iti zic sa nu ii bagi in seama ca nu prea ai cum sa nu ii bagi, am fost si eu tras de haine/par poate etc., sunt doar niste copii rai care se cred tari si amuzanti cand fac tot felul de cacaturi. E homosexual sau ce are Adrian asta?! Incearca il infrunti singur daca poti daca nu incearca sa vorbesti cu cineva. daca nu asta e incearca sa nu l mai satisfaci fa te ca nu te intrezeaza si o sa piarda interesul de ati face rau. O viata ai si crede ma nu merita sa o dai nici pentru parinti, adrian sau dumnezei si ce mai vrei tu. E prea frumoasa ca sa o termini asa. si ca paranteza nu prea mi se par asa buni Psihologi astia doar iti comenteaza propia viata, mai bine vorbesti cu cineva care te intelege un prieten cineva, era aici pe TPU un numar la care poti sa suni si te ajuta pe bune. Sper sa reusesti sa te intelegi cu Adrian cumva si sa iti continui viata!winking

| PuntIle a răspuns (pentru PuntIle):

Am uitat de teme, eu sunt la liceu acum, vreau sa iti zic ca sincer pana in clasa a 8-a temele sunt foarte importante. dupa mai incolo in liceu si facultate o sa fie simple sau nici nu o sa iti mai dea teme. Oricum tot pe tine te ajuta temele alea. stiu ca sunt grele /lungi /plictisitoare sau asa mai departe dar incearca sa faci macar putin.