| Ionut97oancea a întrebat:

Buna oamenilor, sper sa nu o luati ca pe o jignire laughing

Fratilor si surorilor am o mare problema. La ce problema am eu o sa ma credeti nebun ca mai pot zambi, deci, mama a intalnit pe un barbat din tinerete, el fiind insurat cu o fata, mama la fel casatorita, sunt eu si inca o sora, eu am 23 de ani sora mea 27, problema e ca se plac, ce sa fac? Ca nu am habar! Sa-i las ca suntem mari si nu e bine sa ma bag in viata lor sau sa incerc sa-i despart si sa nu mai vorbeasca? (Am parola de la contul de Facebook al mamei big grin) chiar nu stiu ce sa fac si fata la barbatu ala are in jur la 27 de ani... dar ei? Aia care ne sfatuiau ce sa facem cand eram mici acum noi trebuie sa o facem, a-nnebunit lumea asta! Ajutati-ma va rog frumos ca e cam dureros sa-ti vezi mama cu alt barbat

Răspuns Apreciat de Editori
| Amy6 a răspuns:

Bună! Nu am trecut prin astfel de situație dar pot încerca să-ți dau un sfat.
De regulă oamenii nu se îndreaptă către altcineva atunci când se simt bine cu persoanele de lângă ei, sau o pot face, doar din frica de a fi iubiți, dar asta este altă chestie.
Îmi închipui că îți este greu să-ți vezi mama cu un alt bărbat, mai ales pentru faptul că ai atâtea amintiri in familie și așa mai departe. Tu ai vorbit cu ea despre asta? Părinții tăi au vorbit între ei pentru a-și spune punctele de vedere?
Tot ceea ce te sfătuiesc să faci este sa vorbești cu ea în mod matur și să-i dorești fericirea deoarece, cel mai probabil, are motivele ei. Nu te băga, nu încerca să-i schimbi ideile, doar asculta-i-le. Sper sa fie bine!

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa-mi bag pul daca inteleg ceva din povestea ta

| Frank51 a răspuns:

E simplu. Daca inca este cu tatal tau atunci si-a incalcat juramantul. Trebuie bagat divort si sa scapati de ea cat mai repede posibil. Daca ii trebuia ****, trebuia sa zica ca nu se mai simte fericita si ca vrea sa divorteze, era greu nu? Sfatul meu este sa scapati de ea, ce fel de model este? Bleah.

| SG1995 a răspuns:

Spune-i soră-ti să vorbească cu ea ca între femei, maică-ta are totuși o vârstă ar trebuie să facă diferența între ceva real și o aventură care nu duce nicăieri, e criza vârstei a doua ce Dumnezeu. Vorbiți cu ea, spune-ți că ăla în realitate nu dă doi bani pe ea, o va fte și seara tot la nevastă-sa se întoarce că nu e nebun.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ar trebui să faci tu ceva? Sunt oameni maturi, ce treabă ai tu cu ce fac ei?

| Apokales a răspuns:

Sunt adulti, lasa-i in pace. Nu cred ca ti-ar conveni nici tie sa se bage un copil in relatia ta, orice ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are copil de 27 inseamna ca Mama trebuie sa aiba vreo 50 de ani., Ce-i mai trebuie la o femeie de 50 de ani., Iubire? rolling on the floor Au innebunit salcamii.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu i-ar trebui iubire? Tot om e și la 50.

| Ionut97oancea explică (pentru anonim_4396):

A innebunit lumea...

| Wr3nch a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Nu a innebunit nimeni stai linisitit. Daca mama ta crede ca ar fi mai fericita cu acel tip e fix problema ei si nu ar trebui sa te bagi peste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Dar totul are vremea lui., Iubire la 50 de ani? Nope Nu percep asa ceva., Daca e sa vorbim s#x amor pentru sprijin economic e altceva., dar Romantism Nu.
Romantismul este pentru pustoaice.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama s-a îndrăgostit la 50 de ani ca o adolescentă straight face
Unii aveți impresia că la 30 de ani se termină viața și la 50 ești fosilă. Nu-i deloc așa, cred că dacă te pun lângă maică-mea, la 20-30 de ani ai tăi, ești mai îmbătrânit și ai mai puțină energie decât ea, la ce gândire tristă ai laughing. Trăiește-ți viața, că una ai. Romantismul e pentru când are chef mușchiul tău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La 50 de ani n-o sa mai am voie sa-mi iubesc sotia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu era vorba de Sotie., ci sa se indragosteasca de altul.,
Dragoste? - error 404 Nu nu percep asa ceva, never ever.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Tristetea., Invidia Ura reprezinta viata mea., Sa vad fete ca sunt fericite zambesc etc--> ma sperie. Urasc oamenii fericiti, cu viata lor perfecta

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Glumești laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și taică-tu în toată perioada asta ce face? Stă pe canapea și sparge semințe?
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că ai 23 de ani ești prea imatur

| Emazio a răspuns:

Tu sigur ai 23 de ani, ca nu prea te duce mintea laughing. Ce treaba ai tu in primul rand sa te bagi in viata privata a mamei tale? Crezi ca daca esti copilul ei ai dreptul sa ii spui cu cine sa fie sau nu? Si daca ai Fb ei ce? crezi ca nu are telefon sau alta metoda sa intre in contact cu acel barbat si sa afle ce ai facut. Nu te duce mintea aia

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Se poate ca acel barbat din tinerete sa fi fost prima ei iubire si dintr-un anumit motiv nu au putut sa mai fie impreuna si acum dupa ce s-au revazut dupa atata timp s-a reaprins scanteia intre cei 2. Dragostea nu are varsta si sincera sa fiu daca parintii tai nu mai sunt fericiti impreuna si ea sta cu gandul la acel barbat ar trebui sa va ganditi si la fericirea ei, voi sunteti acum mari si capabili sa intelegeti situatia. Tatal vostru probabil va suferii dar consider ca trebuie informat decat sa traiasca in iluzia ca sotia lui inca il mai iubeste. Daca ea este asa de hotarata inseamna ca si barbatul respectiv vrea sa o lase pe actuala.Imi pare rau totusi pentru tatal vostru dar trebuie neaparat informat, mai bine sa stie adevarul decat sa traiasca in minciuna.Va urez multa bafta in a lua decizia corecta astfel incat sa fiti toti fericiti!

| sabin89 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

"Imi pare rau totusi pentru tatal vostru..."
Cred că te-ai grăbit să spui asta. Nu ştii nimic despre relaţiile lor, că cel ce a pus întrebarea nu ne spune nimic în acest sens. Poate relaţiile lor sunt demult tensionate, iar el chiar s-ar bucura să scape de ea. Nu ştiu, zic poate. Poate şi tatăl lui are vreo amantă secretă. Mai ştii...Sunt multe date necunoscute. Până omul nu dă nişte detalii, e greu să ne spunem o părere.

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru sabin89):

Pai asta am spus si eu daca nu mai sunt fericiti impreuna sa se desparta, iar eu mi-am dat cu parerea in functie de informatiile care mi s-au dat.De tata nu a specificat nimic ca poate se bucura sa scape de ea sau nu, asta este o presupunere data de tine asa cum si eu am presupus la randul meu ca poate va suferii.Fiecare isi exprima cum crede el de cuviinta opiniile.

| andreea567890123 a răspuns:

Mhm
Parerea mea e ca ar trebui să îi lași sa faca ce vor, deoarece sunt adulți.

Dar mama ta e căsătorită cu tatăl tău, deși il place pe acel bărbat, care e și el căsătorit cu alta femeie?

| Ionut97oancea explică (pentru andreea567890123):

Din pacate da!

| andreea567890123 a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Încearcă să vorbești cu ea despre asta

Având în vedere că tu si sora ta nu mai sunteti mici copii, deja va începeți viata, ar trebui să respectați decizia mamei voastre.

Ar trebui să vezi ce zice si mama ta, mnah, poate bărbatul pe care îl place nu poate sa renunte la familie.

| Ionut97oancea explică:

Tata nu are pe nimeni. pana acum cateva luni totul a fost totul ok, parinti s-au comportat normal, problema e la mama si la acel barbat care sau revazut si sau placut...din cate am inteles nevasta la acel barbat sufera, plange mai mereu! problema aici este dragostea dintre cei doi... care destrama 2 familii, cred ca am scris corect, destrama 2 sa creeze una sau cum? Offff! O sa las sa decurga lucrurile d ela sine nu ma bag in viata lor. eu am o varsta le multumesc ca m-au crescut si aia e! Totusi avem norocul ca sunt adulti noi copii ca daca eram minori aveam de suferit oarecum! Va multumesc de pareri!