| Raileanu_Olguta_2000 a întrebat:

Ok deci stiu ca e o intrebare stupida dar... Cum pot duce o viata dubla? Adica fara sa imi schimb numele, fara sa merg la doua scoli sau ceva de genul, doar ca unii oameni sa ma considere intr-un fel, iar altii alt fel. va rog!

15 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Te muti in alt oras.

| Sn4k3 a răspuns:

Te porti diferit cu ei laughing

| ziftode a răspuns:

Depinde ce intelegi TU prin viata dubla, toate raspunsurile au fost relativ la ce inseamna viata dubla, si anume:

idea pe scurt e sa iti petreci o parte din viata, in alta parte decat ti-o petreci de obicei, iar acolo sa nu te cunoasca nimeni din "viata normala", si deci sa fi orice persoana iti doresti si nu ce se asteapta de la tine, mai ales de la familie pe care nu poti sa ii dezamagesti daca devi altcineva peste noapte

insa intrebarea ramane: ce vrei TU de la asta?

| Raileanu_Olguta_2000 explică (pentru ziftode):

Sa nu mai fiu criticata, caci asteptarile tuturor sunt diferite. Am incercat sa fac cum vreau, si am ajuns mai rau, note proaste, profesori nesatisfacuti si certuri in familie. asa ca vreau sa fiu cum vrea fiecare, fiind de asemenea si cum vreau eu, ca sa nu devin o papusa in mainile oricui.

| AlexSalling a răspuns (pentru Raileanu_Olguta_2000):

Nu trebuie sa te intereseze ce vor ceilalti. Sincer, pe mine nu ma pisca ce-mi zice altul'.

| ziftode a răspuns (pentru Raileanu_Olguta_2000):

Banuiam, cel mai perfect refugiu la asa ceva e pe web, iti gasesti o comunitate si acolo te comporti asa cum esti, evenutal poti sa nu dai nici o data personala reala, de aia e web, ca sa ai anonimitate!
in realitatea reala e mai greu sa gasesti locul care sa ti se potriveasca si sa nu te cunoasca nimeni, insa esti binevenita sa incerci si iti doresc sa ai noroc sa gasesti, pentru ca stiu cum e in situatia ta sad

| AlexSalling a răspuns:

Iti schimbi comportamentul, e simplu s-o faci. Eu fac asta in realitate. Cum sunt in mediul virtual, nu sunt in realitate. Adica, daca aici incerc sa inteleg pe toata lumea orice aberatie as ajunge sa aud, in relitate nici nu ma uit la ei. Sunt extrem de diferit pe net fata de cum sunt in realitate, dar nu numai. Unele persoane ma catalogheaza, cred ele, ca sunt o persoana rea, haina, care ma gandesc doar la mine. Nu ma intereseaza ce cred ei, si te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel. Ba chiar, alimentez uneori gandurile care le au altii despre mine. Acum, cum sunt de fapt, doar prietenii adevarati stiu. Sunt o persoan buna, poate prost de buna, dar pana-n intr-un punct.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Te apoci de un blog sau de Youtube.

| Vanishgold a răspuns:

Nu cred ca ar trebui să-ți dorești asta, e un chin din punct de vedere psihic la care e posibil să nu faci față și să clachezi.

| artemidak a răspuns:

Te comporți exact cum te cred ei.
De exemplu dacă pe mine cineva ma vede ca pe o nesimțita, nesimtita am sa fiu.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Sambata te duci intr-un club rock si iti faci prieteni acolo. Duminica intr-un club de manelisti si l-a fel, iti faci prieteni.
Iar luni sa ne spui si noua daca ti s-au parut doua stiluri de viata diferite

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Hmm..eu pot spune ca iti dau un sfat:
1)Eu la scoala sunt cea mai timida fata-pot spune
2)Eu acasa nu sunt timida de loc.-mdeh.
Poti fi si tu asa.
De exemplu, intr-un loc esti cea mai rebela, intr-un loc esti cea mai..hmm..mdea =]]]
Dar cu ce te ajuta?

| Mandreiv a răspuns:

Tine strict de abordarea unui comportament specific functie de cum vrei sa te considere fiecare

| Cătălin12Mihai19 a răspuns:

Cu unii te poți comporta cumva și cu alții alt cumva desigur fără că ei sa fie prieteni. Poți încerca să devii mai misterioasă. Nu înțeleg de ce vrei sa ai o viață dublă e o bătaie prea mare de cap.

| Raileanu_Olguta_2000 explică:

Multumesc tuturor! Scuzati dar nu pot alege mai multe fiind castigatoare))) si mai sunt si membru junior... Dar serios va multumesc pentru ajutor! Muream fara voi)))