| adrian1211 a întrebat:

Buna prieteni, am si eu o problema la care va rog frumos sa ma ajutati. Povestea mea incepe in felul urmator : am intalnit o fata minunata de care pot sa spun ca m-am indragostit pe loc, a fost dragoste la prima vedere! Am inceput sa ne cunoastem mai bine si pana la urma, incetul cu incetul am ajuns sa fim impreuna! La inceput toate bune si frumoase, pana cand am aflat ca ea a adus pe lume un copil, asta dintr-o relatie anterioara! Ea avand varsta de 16 ani. am ramas foarte surprins si nu imi venea sa cred! A fost groaznic mai ales ca nu aflasem de la ea ci de la altcineva care stia despre trecutul ei! Bineinteles ca la inceput am ignorat acest lucru, am zis ca astea-s prostii, nu o credeam in stare de asa ceva (nu o judec, pentru ca i se putea intampla oricarei fete din ziua de azi) asa ca am gandit lucrurile de zeci si sute de ori, oare sa intreb despre cele aflate, sa nu o intreb? Am stat pe ganduri timp de o saptamana pana cand am intrebat-o daca e adevarat, in acel moment a ramas mirata, a stat putin pe ganduri si a izbucnit in plans, apoi inceput sa spuna ca cineva incearca sa ne desparta si ca acest lucru nu este adevarat! Am zis ca am incredere in ea pentru ca o iubeam foarte mult. Relatie decurge normal fara nici o problema. pana cand, dupa cateva zile de la acest moment ma suna si imi spune ca tot ce aflasem despre ea si despre trecutul ei, este adevarat! Am ramas mut, nu mai stiam ce sa mai zic, eram blocat pur si simplu. Apoi imi spune ca daca vreau sa o accept asa cum e, iar daca nu atunci nu. Am luat decizia pe moment, am zis ca nimic nu ma poate desparti de ea si am ales sa fi alaturi de ea mai departe. Dupa putin timp am considerat ca e momentul sa le-o prezint parintilor mei, asa ca am venit impreuna la mine. si in acel moment ai mei n-au placut-o pentru ca ei stiau de trecutul ei, lucru ce pe ei ii deranjau foarte tare. Bineinteles ca iubita mea si-a dat seama ca nu a fost acceptata de ai mei si s-a simtit dezamagita si umilita. Am inceput sa discut aceasta problema cu parintii mei referitor la faptul ca noi doi chiar ne iubim foarte mult si ca trecutul e trecut, iar noi traim in prezent. Cu timpul, credeam ca toate astea se vor rezolva si ca nu va mai fi nici o problema in privinta aceasta, dar din contra, ai mei au inceput sa o umileasca spunand nenumarate lucruri urate la adresa ei!( Eu zic ca in acest caz orice fata pusa in aceasta situatie cedeaza si renunta la relatie ) Dar la prima incercare a parintilor mei de a ne desparti am stat si am discutat aceasta problema cu ea si ii tot spuneam ca nu trebuie sa ii bagam in seama! A inteles ca o iubesc mult, asa ca a dat uitarii faptul ca ai mei nu o doreau. Credeam ca nu se va mai intampla acest lucru niciodata. Relatia a fost din ce in ce mai armonioasa, ne simteam foarte bine, eram foarte fericiti! Dupa ceva timp au reaparut problemele din partea parintilor mei, tot aceleasi cuvinte jignitoare la adresa ei, ea suparata, umilita si cu moralul la pamant, se gandea la faptul ca poate nu ne este dat sa fim impreuna! Am stat din nou de vorba cu ea si i am explicat faptul ca relatia noastra a inceput sa devina din ce in ce mai serioasa si ca ar fi mare pacat sa se termine dintr-o prostie de genul acesta. A inteles si a acceptat sa mergem mai departe, trecand cu vederea si de aceasta data! Din nou o perioada de liniste si pace pana cand din nou incep problemele, deja stiam ca relatia noastra scartaie din toate punctele de vedere, ea deja in acel moment a zis GATA, PANA AICI! Si pentru asta am tot insistat sa o incurajez sa nu renunte la noi si ca nu ar trebui sa le facem pe plac parintilor mei si sa ne despartim, si din nou m-a inteles! Am trecut din nou cu bine peste! Dar in acelasi timp stiam ca o posibila incercare pe viitor a parintilor mei de a mai arunca cu cuvintele urate la adresa ei va rupe aceasta relatie! Asa s-a si intamplat, dupa 6 luni relatia noastra s-a incheiat cu multe lacrimi si durere in suflet! Dupa aproximativ 2 saptamani am incercat sa o readuc in viata mea, dar aflasem ca deja era intr-o alta relatie. Nu mi-a picat deloc bine si eram foarte dezamagit. Imi spuneam ca totul s-a terminat si ca nu mai exista nici o cale de a repara ce altii au stricat! O tot cautam, ceea ce ea nu a facut niciodata acest lucru dupa despartire! Am tot incercat de nenumarate ori sa reaprind relatia, nu puteam sa ma obisnuiesc cu gandul ca altcineva face parte din viata ei si nu eu! Acum dupa 3 luni de la despartire, fiind tot cu acelasi baiat am tot insistat sa fim din nou impreuna! I am explicat ca timpul nu vindeca ranile, si ca sentimentele au ramas la fel de puternice fata de ea! Dar ea pare sa fie foarte rece fata de mine, spunand ca are alte planuri de viitor! Pare sa fie foarte indiferenta. Nu stiu, oare ce planuri de viitor poate sa isi faca o fata la 16 ani? In fine. Pentru asta va rog frumos sa ma ajutati cu cateva sfaturi, tinand cont ca eu nu am renuntat la ea si nici la ideea ca vreodata vom fi impreuna! O iubesc din tot sufletul. imi doresc mai mult decat orice pe lumea asta sa fim din nou acelasi cuplu fericit ca inainte! Ms mult de tot.

Răspuns Câştigător
| Evelină19 a răspuns:

Că mult ai mai scrishee hee Ai uitat să menționezi vârsta ta! La 16 ani să fi fost însărcinată? O.o Omfg, îmi inchipui ce fată '' minunată '' era aceasta. In fine, la vârsta voastra, [ vârsta ta nu o știu dar cred că sunteți apropriați de ani ] aș încerca să îmi văd de ale mele happy Iar dacă. ea nu mă mai vrea atunci e OK! thinking Nu e sfârșitul aici thinking Sunt fete, o grămadă thinking Păi. succes :*
Fundă?

| adrian1211 explică (pentru Evelină19):

Evelin, eu am 21 de ani! Dar fata asta "minunata" nu a ramas insarcinata la 16 ani ci la 13! In fine, in legatura cu " as incerca sa mi vad de ale mele ", crede-ma ca am incercat, e greu, foarte greu sa nu ma mai gandesc la ea. Am reusit asta o perioada de timp dupa care ceva m-a impins de la spate si mi-a spus sa mai insist pentru ca s-ar putea sa fie ceva intre noi. M am indragostit ca un tampit, asta e adevarul, nu are rost sa ascund asta! Iar atunci cand ai patit asa ceva iti vine sa dai cu capu' de pereti! (LA INCEPUT) laughing

9 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Inteleg ca suferi si e firesc. nu stiu de ce dar (doar) din cele povestite de u am tendinta sa cred ca ai fost doar folosit. nu ai putut-o ajuta sa-si atinga scopul... next. asa ca fa si u la fel. ia aceasta experienta (cu bune si rele) si mergi mai departe.
succes

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, Adrian.

Părerea mea este că ai făcut tot ce se putea. I-ai luat apărarea în faţa părinţilor tăi, ai încurajat-o, ai căutat-o şi ai vrut să reaprinzi flacăra iubirii voastre.
Toate acestea sunt eforturi mari şi eşti demn de apreciat. Sunt sigură că eşti un băiat bun şi îţi vei putea găsi pe cineva la fel de minunat ca şi tine, să te merite, cu alte cuvinte te vei îndrăgosti a doua oară iar amintirile legate de această fată vor dispărea încetul cu încetul.
Crede-mă că timpul vindecă toate rănile. Trebuie doar să ai răbdare şi să nu îţi pierzi speranţele.
Dacă părinţii tăi nu au acceptat-o, în mod clar sunt conştienţi că meriţi mai multe, aşa că tot ceea ce trebuie să faci este să fii pozitiv şi să mergi mai departe.

Pa-pa.

| adrian1211 explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc draga, esti o scumpa kiss kiss

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!

Ai făcut tot ce se putea face. Te-ai certat cu toți pentru ea. Ai fost in stare să accepți faptul că ea are un copil ceea ce nu orice baiat ar face, iar ea pur și simplu te-a inlocuit cu altcineva.
Stiu ca ți-e greu să accepți, dar ar fi mai bine să o lasi să plece oh go on

Oricum, ma bucur că mai exista și baieți cu un suflet ca al tău.
O zi frumoasă! happy

| adrian1211 explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

DA! ASA E, M-AM CERTAT CU TOATA LUMEA! happy Si pentru ce? Ca acuma de vreo 3 zile sa-mi spuna ca pe ea nu o intereseaza de planurile mele si ca orice as incerca sa fac pentru ca sa o recuceresc vor fi in zadar! Trist.

| GrayGaby a răspuns:

E ciudata faza daca va iubeati asa mult nu renunta asa de usor dar sti ce se zice de femeiwinking ele iau suflet imediat de la o relatie si nu le intereseaza poti sa sa fi cel mai romantic cel mai iubitor tot ce vor dar dupa un timp cand se plictisesc uita tot happy...parerea mea e sa o lasi sa se dea cu capsorul de pereti happy si la faza cu sarcina eu ridic palaria in fata ta nu multi ar accepta asa o asemenea vestehappy eu zic sa mai incercihappy

| Chitosca_Stefan-Angelo_1993 a răspuns:

Salut!
Amice,cu parere de rau, femei sunt multe foarte multe. Daca ai sub 25 de ani, ma crezi sau nu, timpul iti va demonstra, nu e varsta la care sa pui sentimente stabile si nici sa accepti un copil.
Daca ai avea peste 30 de ani,o femeie cu un copil se accepta daca merita ea,dar la varste fragede nici poveste.
Faptul ca ea nu sufera dupa tine cred ti-a oferit deja un raspuns,imi pare rau ca iti spun direct ce am de zis,nu ai fost decat o trecere de timp si ea isi va continua viata.
Singurul sfat cate ti-l pot oferi, cauta alta si alta si alta, schimba mai multe, creeaza.ti o idee despre femei si toate ale lor, apoi alege fata mult dorita.

| adrian1211 explică (pentru Chitosca_Stefan-Angelo_1993):

Exact la asta m am gândit să fac! :-D