| VampireDeea144 a întrebat:

prieteni, ma simt foarte rau.Parintii mei vor sa se desparta...eu ii iubesc pe amandoi, si nu vreau sa aleg intre ei.Dar cel mai frica mi-e sa nu ajung la casa de adoptii, sa fiu a nimanui.Ce sa fac? Nu ma pot oprii din plans. Ajutati-ma va rog.Am impresia ca nu mai am

Răspuns Câştigător
| DandYgiRL18 a răspuns:

Te rog, nu mai plange, nu se intampla nimic! Parintii tai te iubesc, te-au iubit, si te vor iubi. Nu vei ajunge la casa de adoptii, in nici cel mai rau caz! Vorbesti cu parintii tai si le spui sa-ti faca programul urmator.
De luni - joi stai la mama, si de joi - duminica seara stai la tata.
Eu am acest program, pentru ca parintii mei sunt despartiti. Dar in cazul in care este vacanta, poti petrece mai mult timp, unde vrei.
Spune-le ca ii iubesti, si ca nu vrei sa alegi.
Funda? puppy dog eyes

16 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Mama si tati nu se mai iubesc! dar ei t iubesc pe tine! o sa cresti si o sa intelegi asta! acum spune-le lor cat de mult ii iubesti, si ce importanti sunt pentru tine! nu-ti face griji k o sa ajungi cine stie pe unde.k n-o fii asa! o sa ajungi la mami mai mult k sigur! sa fii tare si sa ai grija de aman2! da?

| VampireDeea144 explică (pentru DNSK):

Sunt destul de mare si daca s-ar intampla asa ceva, mi-as putea alege parintele la care as vrea sa raman.

| Laurențiu004 a răspuns (pentru VampireDeea144):

Hei vin aici dupa 8 ani pentru ca am o situație oarecum similară. Cum au decurs lucrurile?

| WR104 a răspuns:

Nu o sa ajungi la casa de copii, cred ca legea interzice asta decat daca parintii tai te agreseaza intr-un fel sau altul.
Nu stiu cati ani ai dar chestia asta poate fi si un lucru bun, nu trebuie sa plangi sau sa te gandesti ca nu mai ai pentru ce trai.
Succes!

| VampireDeea144 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurihappy

| Chio9 a răspuns:

Nu-ti parasi MAMA, dar iubesteti TATAL.

Du-te cu MAMA ta, dar cautat si pe tatal tau si vorbeste cu el mai mereu.

In caz ca vezi ca nu se ocupa si nu te iubeste cum vrei tu, aici ma refer la mama, atunci te poti muta la tata si mergi si o vizitezi pe mama.

La casa de adopti nu ajungi.
In cel mai rau caz ajungi la mine.hee hee

| CamiiBăă a răspuns:

In nici1 caz nu poti ajunge la casa de adopti.Ei chiar daca se vor desparti tot te vor iubi.Si...Trebuie sa discuti cu ei sa nu se desparta si chiar daca se vor desparti mai bine o alegi pe mama ta pentru ca ea tea tinut in pantecul ei 9 luni happy.Dar il vizitezi si pe taicatu...fiindca e tatal tau.

| Mooonsure a răspuns:

Ramai la bunici... asa as face eu. Acolo este foarte bine.

| SyncMasterSA300 a răspuns (pentru Mooonsure):

Fara suparare dar la urma urmelor cit timp vei sta la bunici? Timpul trece :/

| Mooonsure a răspuns (pentru SyncMasterSA300):

Nu ma refer doar la bunici. Dar nu stiu,eu asta as face. si chiar daca timpul trece,si eu cred o data cu el. daca in cel mai rau caz bunicii mor, ma mut la alte rude. Dar faza, sa aleaga intre tata si mama e naspa rau. Adica, o iubesc pe mama da´ ma duc la tata, si invers. Exista si alte solutii!

| Senyorul a răspuns:

Mmmm... stiu cum e. Incearca sa vorbesti cu ei si sa le spui ca tu nu poti trai numai cu unul din ei ci cu amandoi. Spune-le ca iti va fi foarte greu numai cu unul. Succes!

| IonutPutinica a răspuns:

Ok...nu cred ca ai sanse sa ajungi la casa de copii chiar daca nici unul din parinti tai nu vor sa te ia(si ma insel de asta), probabil o sa ajungi la o ruda dar nu-ti face griji se rezolva big grin bft

| Zeroosi a răspuns:

Ia id meu sa dicutam stayy49

| WeeK3nD a răspuns:

Spunele ca nu merita sa iti strice viata si ca iti va fi foarte greu cu doar unu dintre ei...

| sacalup a răspuns:

Uite cam ce ai putea face:sa stai intre ei(cand mama,spre exemplu,te intreaba unde vrei, spui ca la tata, iar tatalui, ca vrei la mama, atunci poate vor intelege si nu se vor mai despartisad).

| ClaudiaStefana a răspuns:

Hey si parintii mei s-au despartit acum vreo 10 ani (eu am aproape 18 ani acum), bine ca la momentul respectiv nu prea intelegeam eu multe dupa vreo cativa ani au aparut crizele de furie ba pe un parinte ba pe celalalt. Chestia e ca nu cred ca e o idee buna sa te duci la ei si sa le spui ca stiti eu nu traiesc decat cu amandoi... stii poate chiar nu le merge si poate chiar o sa fie fericiti separat, dar asta nu inseamna ca nu te iubesc la fel de mult. Parintii mei isi vorbesc, eu am ramas in custodia tatalui si imi petrec numai vacantele cu mama pentru ca nu e in Romania dar anyway cand vine in tara mergem toti la masa si chestii de genul.Sa nu crezi ca daca o sa se desparta o sa te iubeasca mai putin...din contra la inceput chiar o sa incerce fiecare sa te alinte cat de mult pot.Nu e o drama divortul.Nici pentru ei nici pentru tine, iti poti petrece jumatate de saptamana la mama jumatate la tata in cazul in care unul din ei nu e plecat si probabil vei face cum fac eu. Nu dispera anyway, daca ei au luat decizia asta crede-ma ca sigur te-au inclus si pe tine in plan. Si oricum probabil tu o sa alegi la tribunal cu cine vrei sa ramai, eu eram prea mica asa ca a ales altcineva pentru mine.(judecatorul cred). Calmeaza-te si ai sa vezi ca totul o sa fie bine! happy