| xdToxicity a întrebat:

Se apropie Craciunul, si tata vrea sa mergem undeva in vacanta ( e divortat de maica-mea, iar el raspunde de mine).Si vrea sa mergem la prietena/iubita lui pe care o cunoaste de 2 ani si sta in alt oras care e la foarte mare distanta de noi.Doar ca eu nu o suport, adica nu ea ma deranjeaza, ma deranjeaza fiica ei de 13 ani care e foarte enervanta si increzuta.Eu nu imi doresc sa imi petrec Craciunul cu niste straini, pentru ca bineinteles, Craciunul se petrece in familie.Dar tata nu vrea sa inteleaga si mi-a spus ca daca nu mergem acolo atunci nu vom avea brad de Craciun si nici mancare de Craciun pentru ca nu are cine sa ne faca si bla bla bla si vom sta la bunicul meu la țară -_-...si nu stiu ce sa fac.Ce sa aleg? Poate e stupida intrebarea mea, dar ma rog.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tata, eu nu pot si vreau sa stau in calea fericirii tale, dar cred ca pe mine ma asteapta mai multe acolo la tara, la bunicu.
Si el merge la prietena-sa, si tu mergi la tara la bunicu, si o sa vina colindatori si vei cunoaste un baiat cu ochii verzi.
Si eu spun tare multe baliverne. laughing

| William a răspuns:

De Craciun nu sarbatorim bradul, nu sarbatorim cadourile, nu sarbatorim mancarea si in niciun caz de Craciun nu il sarbatorim pe Mos Craciun. Ci sarbatorim nasterea Mantuitorului nostru Iisus Hristos. Incearca sa te imprietenesti cu fata iubitei tatalui tau, rasplateste-i raul cu bine.

| Marcela9Xd a răspuns:

Pai ii spui direct : Tata nu vreau sa imi petrec Craciunul cu iubita/prietena ta.Nu ma simt comod sa petrec Craciunul cu niste straini. Nu ma poti obliga cu forta! Eu nu o suport pe fata aceea de 13 ani!

| Glorya18 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun nici eu nu o suport pe iubita tatalui meu si nici ea pe mine...cu fiul ei ma inteleg cat de cat dar decat sa petrec Craciunul fara brad si mancare mai bine ma duc la aia laughing Cu ocazia aceasta daca zici ca fata ei e increzuta si nu o suporti iti dai seama ca nici ea nu te suporta pe tine si asa o mai enervezi putinwinking