| Dedelina2030 a întrebat:

O sa nasc in cam 2 luni jumate si nu doresc sa il pastrez.
Stiu ca fac o greseala, dar vreau sa fiu inteleasa.
Ideea e in felu urmator. Caut o familie pentru copilu meu care se va naste.
Stau in Bucuresti.
Daca sti pe cineva sau daca stiti vreo asociatie la care sa ma duc sa ma ajute sa ii pot gasi o famile, ar fi super ok.
Va rog, nu ma judecati

5 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Gandeste-te putin mama ta nu a renuntat la tine si te-a crescut dar tu la randul tau ce faci? asta e dovada vie ca Romania nu respecta nici acum in al 12 lea ceas constitutia drepturilor omului si asta ne face o tara de rahat nu ca nu am fi deja.
RO o tara de cu+rve si de prosti o tara de ticalosi nenorociti = nu s-a schimbat nimic.

| stefan1993ful a răspuns:

Păstrează copilașul.o să regreți amarnic dacă nu o faci!

| beatrice2630 a răspuns (pentru stefan1993ful):

Incearca ceva cum e crucea roșie sau salvați copiii. Sigur se poate rezolva cumva acolo

| 420h2o a răspuns:

Nu te judec, doar incerc sa-ti gasesc rationamentul.
Eu una n-as fi pastrat sarcina daca stiam ca nu-s pregatita pentru asta, dar poate tu te-ai razgandit intre timp, nu stiu, ideea e ca oarecum te inteleg.
De curiozitate, cati ani ai?
Nici eu nu as vrea sa am un copil, in sensul in care nu m-as apucat de facut unul din simpla frica ca poate se naste bolnav si asta ar fi o durerea prea mare pe care nu sunt dispusa sa o duc. In schimb mi-ar placea daca mi-as permite si as avea un barbat care sa se inhame la chestia asta sa adopt unul. Poate daca as intalni persoana potrivita, mi- as schimba ideea. Revenind, sunt multe cupluri care nu pot procrea si adoptia este o varianta pentru ei.
Eu zic sa te documentezi pe internet, sa vorbesti cu diferite agentii de adoptie si sa alegi varianta cea mai potrivita pentru tine. De dat in adoptie este usor, mai greu este invers.
Nici nu-ti mai spun sa te gandesti foarte bine, deja sunt convinta ca ti-am facut toate scenariile in minte. Succes!

| Dedelina2030 explică (pentru 420h2o):

Am intelesu comenntariul tau.
Dar sa te duci in luna 2 la medic si sa zica ca nu ai nimic decat o sangerare. Si dupa sa te duci in luna 6 si sa zica acelasi medic ca esti insarcinata in 22 de saptamani. Nu cred ca ti-ai dori asta.
Eu doar incerc sa fac o fapta buna pentru el.
Mediu in care traiesc nu imi petmite un nou membru in familie. Si asta e greu.
Deci nu ma judeca si intelege ca incerc sa fac tot ce e mai bine?