| Radu_Vlad_1982 a întrebat:

Am si eu o problema! Ideea e ca eu acum o saptamana mi-am spart telefonul si i-am spus doar mamei! Maine urmeaza sa il duc la reparat si nu stiu ce sa ii spun tatalui meu.Gen,daca ma intreaba unde e telefonul eu ce sa ii zic? VA ROG, AJUTATI MA

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Fii sincer.

| ywar a răspuns:

Si nu e rau ca ti-au luat telefon? Nu era mai bine sa nu ai?
Gen, eu nu ti-as mai da bani deloc. Gen! Niciun telefon. happy

| untu a răspuns:

Spune-i adevarul! Zi-le ca le-ai spart tu accidental si le-ai dus la reparat si gata! Sa suporti consecintele mai mici!

| Radu_Vlad_1982 explică (pentru untu):

Daca se supăra?

| sierra1 a răspuns (pentru Radu_Vlad_1982):

O să-i treacă (doar cu banii lui plătești)

| Ralena a răspuns:

Asa cum tu iti doresti o relatie buna cu tatal tau, si te framanti, si ceri sfaturi, si cauti idei, tot asa tatal tau isi doreste sa fie un parinte bun si se intreaba deseori ce reactii sa aiba la diverse comportamente ale tale, astfel incat aceste reactii sa contribuie la o educatie frumoasa, care sa iti dezvote caracterul.
Prin urmare, tu mergi la el intotdeauna, cu orice, si arata-i ca e persoana cea mai de incredere din lume. Daca el va avea reactii care tie nu iti convin, in sensul ca te va mustra, se va supara, etc, gandeste-te ca aceste reactii sunt gandite, cel putin din punctul lui de vedere, ca sa fie spre binele dezvoltarii tale ulterioare. E posibil sa nu aiba dreptate in unele cazuri, iar in altele sa nu ai tu. Nici tatal tau nu este infailibil, iar tu trebuie sa accepti acest lucru.