| Bexa_Georgi_Ana_1986 a întrebat:

Buna seara.as dori sa stiu si eu unde imi pot face asigurare la privat pentru ca muncesc fara contract de munca si as dori sa imi fac buletin italian.multumesc

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa ai 10 ani cu acte de rezident dupa aia ai drept la cetatenie. Trebe sa dai examene taxe nu asa repede se rezolva

| YDEmi a răspuns:

Italian? du-te la primaria din orasul in care stai dar iti tr o dovada ca muncesti...eu am lucrat de la inceput cu contract si dupa primul salariu am putut sa imi fac buletin
dar faza e ca tata lucrează aici de 7ani si cred ca din acest motiv am putut lucra fara buletin..mai multe sa iti zic nu stiu am abia6 luni aici..bft si vezi la primarie