| Amadagaa2 a întrebat:

Cred ca innebunesc dacă nu ma liniștește cineva. Mi-am cumpărat o garsoniera (părinții mei pentru mine, eu sunt încă la facultate). Iar duminică pe la 23:45 ii aud pe vecini cum fac sex, mai exact pe ea. Tocmai ce ma pregăteam de somn si închisesem geamul. Se aude extrem de tare parcă erau în camera cu mine. O sa mai vina părinții pe la mine pentru că nu e toată mobilată, conectată la toate cele. Ce sa fac? Să vorbesc cu ai mei sa vorbeasca cu administratorul? Ca nu ma duc la usa la ei, prea penibil. Eu ma pot obișnui in viitor, dar mai vine lume pe la mine. Subliniez că se auzea foarte tare

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da poti merge la ei sa le atragi atentia dupa ora 22.00 liniste dar sa stii ca adminu si politia nu fac nimic putin le pasa. Poate adminu daca e simtit misca piesele dar trebuie vazut

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună esti fată sau baiat? Mergi la vecina ta daca si tu esti fată, si spune i ca te deranjeaza zgomotele, dar asa e la bloc, trebuie sa te obisnuiesti, o sa ai si tu un partener daca esti fată, sau o partenera daca esti baiat, si daca faci sex tot asa se va auzii si de la tine stai calm/ă. si tu cum te ai simtii daca vecinul de deasupra sau dedesubt ti ar face observatie, eu cred ca nu te ai simtii bine, ar fi bine sa manifesti intelegere față de altii ca doar nu ai 80 de ani, numai moșii si babele sunt ciufute si uită ca au fost si ei tineri si s au ft pana nu au mai putut.

| Amadagaa2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am zis ca eu m as obișnui cu sunetul, faza e de părinții mei si prietena mea(colega) care mai dorm pe la mine. Eu nu le interzic ca faca, ca doar nu-s absurdă, doar ca țipătul era exagerat, parerea mea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să se mai întâmple o dată. iar apoi să discuți doar cu ei.
Sunt fericiți oamenii și să spui că îi înțelegi, că te bucuri că sunt așa un cuplu simpatic, etc, etc. Să o iei pe latura prietenie, nu reproș.

| Raducons a răspuns:

S a intamplat o data, nu cred ca va face zilnic, nici nu pot. Vorbeste cu ei daca vezi ca sunt oameni cat de cat, Nu-i parî la administrator e jenant

| brokxy a răspuns:

Spune-i la barbat sa o stranga de gat mai tare data viitoare laughing laughing laughing

| Jus7t a răspuns:

Țipă și tu, să vadă și ei cum e.

Răspuns utilizator avertizat
| Ichigo a răspuns:

Inchiriaza si muta-te cu chirie, faci si un ban

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ichigo):

Ce a mai proastă idee cu inchiriatul, păi de ce crezi ca i au cumpărat garsonieră? Sa o locuiasca nu sa o inchirieze unor străini mitocani, sa strice tot acolo, ca chiriașilor nu le pasă, unii nu plătesc chirie daca sunt țigani si numai de ăstia dai prin chirii, sau chinezi, si ăia cu copii, i ti fac casa praf.

| Amadagaa2 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Bine spus, m-am mutat de 3 zile si sa le zic ca vreau sa ma mut altundeva cu chirielaughing

| Ichigo a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Se pare ca n-ai auzit de chestia numita contract

oricum nu ma astept ca cei ce primesc pe gratis chestii sa inteleaga, dar parintii tocmai i-au pus un pasiv in brate ce-i va scoate bani lunar din buzunar fara a-i produce venit. Daca ma rog, deja o dau in complexitati. Stai in el daca vrei, oricum daca ti-au cumparat o garsoniera probabil ca o sa-ti plateasca si taxele, si doar peste zeci de ani cand nu o sa mai ai ajutorul lor o sa dai cu nasul in realitatea cruda. Spor