| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, dragilor!
Am si eu o mica suparare ca sa ii spun asa.
Se apropie ziua mea si nu ma simt deloc fericita, ma simt singura.
Baiatul de care imi place ma ignora, nu am reusit sa leg nici-o relatie de ceva timp...
Ma simt atat de neputincioasa.
Oare cum as putea gasi motivatia de a iesi din aceasta stare?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Welcome to the world. Daca vrei sa fi fericita trebuie sa gasesti fericirea in tine. Nimeni din lume nu te va face fericit, poate doar familia in unele cazuri, dar in rest esti pe cont propriu, cat de mult muncesti atat de multi bani ai, cat de mult investesti in tine atat de fericit vei fi. Munceste la caracterul tau si invata-te sa fi fericit cu tine insuti.

| liliana77any a răspuns (pentru Frank51):

Înseamnă că mai am de munca la caracterul meu, după cum se prezinta situația. Îți mulțumesc frumos pentru ajutor!?

36 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Legea atractiei Youtube

| Adry05 a răspuns:

Simplu, te uiți pe Youtube la oamenii care dorm pe străzi, n-au ce să mănânce, trăiesc în țări cu războaie, trăiesc 20 într-o casă din cirpici și îți dai seama că faptul că nu te place un băiat e un nimic pe lângă adevăratele drame pe care le trăiesc alțiiwinking

| Simpatic a răspuns:

NU e nimic daca vei fi singura de ziua ta, am trecut si altii prin aceste aspecte si nu s-a intamplat nimic.
Oricum suntem intr-o situatie mai nasoala de aproape 1 an de zile cu pandemia.
eu zic ca nu ar trebui sa te ingrijorezi ca baiatul pe care il placi nu te place, mergi mai departe "are balta peste" spun pescarii, adica daca nu ai gasit intr-un loc ce trebuia sigur vei gasi in alt loc.
Nici nu stii de unde sare norocul, trebuie doar sa astepti.
de multe ori chestiile astea tin de destin, iar relatiile care vin intamplator pleaca imediat dupa vorba englezului " What Goes Around Comes Around".
Fii tare si ocupati timpul cu ceva, nu ajunge in depresie datorita acestui lucru gandindu-te mereu la faptul ca esti singura, caci nu exista rau mai mare decat depresia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Evident ca poti sa gasesti motivatia sa iesi din aceasta stare happy

Gandeste-te... de ce esti suparata? Ca esti singura? Dar nu esti singura... este doar un moment, prin care treci. O sa treaca acest moment, te asigur.

Baiatul de care iti place? Pai ce treaba ai cu el? Efectiv aveai sa zicem 0 puncte, nu ai vorbit cu el, nu s-a intamplat nimic rau, te ignora, tot la 0 puncte ai ajuns, nu ai pierdut nimic, esti exact ca inainte, asa ca de ce iti faci griji? De ce te stresezi? Nu ai motiv.
Citeste asta (o sa te ajute): https://succesdublu.ro/7-pasi-de-a-scapa-de-frica-de-a-nu-pierde/

Simte-te fericita, zau asa. Ai toata viata numai inainte, simte-te cea mai grozava persoana din lumea asta, singura viata care conteaza, pentru tine happy Universul se invarte in jurul tau, este povestea ta. Daca simti aceasta conexiune in tine... nu o sa te mai simti niciodata singura.

O sa urmeze si alte zile de nastere, nu trebuie sa faci ceva doar pentru o singura zi de nastere. Ar trebui sa fii fericita indiferent de zi, de moment, de secunda. Nu iti face griji legate de alte lucruri.
Simte-te bine maine, azi, acum, in acest moment cand am spus aceste lucruri. Si la fel si in restul zilelor big grin

La multi ani si multe zile cu soare iti doresc, si asa o sa si fie! ^_^

| Mosotti a răspuns:

Lasa-l dracu de idiot, nu te vrea, gata, sunt n baieti de care poate sa-ti placa si sa te placa, si daca n-ai inca o relatie ce? Ai tot timpul sa faci.

O sa iesi in timp, deocamdata nu ai ce face, nu se invarte fericirea in juru unui dobitoc care nu da doi bani pe tine.

Motivatia vine sau nu vine de la sine, nu vine la comanda.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa ceva pentru tine. Pur si simplu, ceva DOAR pentru tine. Poate fi un tatuaj unde nu-l vede mai nimeni (nu neaparat zona intima, de exemplu pe partea interioara a unei urechi sau pe scalp), patratele la abdomen/fese bombate/alergat 1 kilometru in mai putin de 3 minute, alte chestii sportive, respectarea unei discipline alimentare/program... cititul cate unei carti pe saptamana. Ar fi foarte multe. E foarte greu cu motivatia, crede-ma. Ma lupt cu asta de... nu stiu, probabil vreo 20 si ceva de ani. Putem povesti zeci de ore pe tema asta.

| LPCTSTR a răspuns:

Motivatia ti-o gasesti tu si numai tu.
La ce te astepti de la internet? De unde sa stim ce te motiveaza pe tine cat sa avem cea mai mica idee ce te-ar ajuta pe tine?

Lasand bocetele, faci si tu ca oricare lucid: traiesti pe zi ce trece cu sentimentul... cel putin, la mine merge big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Merge pana ce nu mai merge. Cu putin noroc o sa mori inainte sa nu mai mearga...

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nah, am nu prevad asta in viitorul si-asa sumbru al vietii planetare.
Indiferenta se docedeste a fi cea mai buna decizie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Corect, intru totul de acord. Buba e cand nu poti fi indiferent fata de ceea ce simti tu fata de tine/trecut/prezent/decizii luate si ce ar trebui luate.

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Corect.

| Nemessys a răspuns:

La multi ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Gandeste te ca eu sunt singura : de ziua mea, de toate sărbătorile. De când eram copil fără părinți pentru lucrează in afara. Am plâns și am plâns și m-a durut și doare mereu. Motivatie? Gândește te ca este doar o zi, mulțumește te ca ești sănătoasă și gândește te ca intr o zi vei avea un om lângă tine, copii, familia ta și te vei simți împlinita.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău sa aud asta, ai dreptate alții au probleme mult mai grave decât ale mele.

| liliana77any a răspuns (pentru anonim_4396):

Și tu trebuie sa fi puternica și să depășești cu bine tot ceea ce te deranjează. Într-o zi toate aceste lucruri rele vor rămâne în urmă, ne vor întări caracterul și vom gasi drumul spre fericire.

| anonim_4396 explică (pentru liliana77any):

Îți mulțumesc, asemenea

| Jus7t a răspuns:

Sakura chan, destul de mulți oameni au trecut și trec prin ce treci tu acum, nu ești singură în situația asta.
Dacă băiatul te ignoră înseamnă că nu e băiatul potrivit, se întâmplă să simți pentru unii ceva iar ei să simtă altceva, tu îi vrei iar ei nu, alții te vor pe tine sau te-ar vrea însă tu nu îi vrei pe ei.
Când tu și un băiat simțiți același lucru unul pentru altul o să puteți construi ceva împreună.
Dacă ție îți plac căpșunile dar nu îți plac prea mult portocalele de exemplu, au o problemă portocalele? Să se transforme portocale în căpșuni ca să îți facă pe plac? Și-ar trăda propria natura și în viitor o să regrete.
Fii tu, dezvoltă-te ușor și treptat iar în timp o să întâlnești pe cineva.
Nu există o perioadă limitată în care poți să legi o prietenie, poți să o faci și când nu te aștepți la asta deloc.
Citisem pe undeva (pe la Steven Bartlett) că poți să pierzi persoane de o viață peste noapte și poți să îți faci cele mai mișto prietenii tot peste noapte.
Pur și simplu se întâmplă să întâlnești niște oameni mișto, să poți să le simți energia și să nu îți iei țeapă.
Știi când poți să îți iei țeapă? Când te minți pe tine.
Când te minți pe tine pierzi abilitatea de a simți minciună în alții.
Ai răbdare. Nu mai privi lucrurile așa negativ.
Ai mulți prieteni în lume doar că încă nu i-ai întâlnit.
Nu e o minciună, e un adevăr, dacă te-ai întâlni cu ei acum s-ar lega imediat o prietenie, doar că încă nu ai întâlnit pe cine trebuie, de asta spun să ai răbdare.
Nu e obligatoriu să te simți fericită doar pentru că e ziua ta, e ok să te simți oricum.

Apreciază părinții, mulți nu îi au, frații, surorile dacă ai.
Poate îți iei o pisică dacă te lasă părinții.și doi papagali să îi mănânce big grin ți-aș trimite eu câțiva de pe aici pe post de papagali thinking

La mulți ani, să ai o seară frumoasă și nu te mai adânci în gânduri de genul, ai încredere în tine.
Numai bine.

| liliana77any a răspuns (pentru Jus7t):

Un sfat foarte frumos si elaborat.

| liliana77any a răspuns:

Va mulțumesc, tuturor pentru amabilitatea cu care mi-ați scris.
M-ați binedispus și motivat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru liliana77any):

Ma bucur.

Si o sa mai vina mereu astfel de momente. Si o sa treci peste ele.
Trebuie doar sa vrei sa treci peste happy

| Februar30 a răspuns:

Buna seara! Motivatii sa iesi din starea neputincioasa:
- daca n-ai alte probleme, ai sanse mari sa prinzi inca o zi de nastere si sa mananci tortwinking altii n-au norocul asta.
- daca speri la relatii, inseamna ca crezi in dragoste si in viitor. altii nici in asta nu cred.
- pe TPU sunt multi baieti chipesi, care de abia asteapta sa consoleze fetele singure.

| liliana77any a răspuns (pentru Februar30):

Si tu ești un băiat chipeș?

| Februar30 a răspuns (pentru liliana77any):

Incerc sa fiu chipes la interior happy

| liliana77any a răspuns (pentru Februar30):

Interiorul contează cel mai mult.

| Anonimgirltpu a răspuns:

Buna! Vad ca o ai pe Sakura la avatar. Daca nu ti-ai pus avatarul la nimereala si stii despre ea, atunci stii ca este puternica si nu a renuntat niciodata la visele ei si vazand ca baiatul de care ii place o ignora, a renuntat incet incet la el. Pana la urma tot el s-a intors la ea.
Fii ca ea, fii ca avatarul pe care tu ti l-ai ales. Adica puternica, ambitioasa, nu renunta, gasesteti pasiunea si munceste pentru pasiunea ta. Incearca putin cate putin sa-l uiti pe baiatul care te ignora si sa te concentrezi pe tine. Daca te place cu adevarat se va intoarce el spre tine singur.

| liliana77any a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Intr-adevar am alte prioritati acum, proiecte, cariera si multe altele. Dar stii cum este uneori parca simti ca lipseste ceva.

| lCupidon a răspuns:

Și dacă e copil, ce? La orice vârstă se trezesc niște sentimente de dragoste față de alta persoana.

| liliana77any a răspuns (pentru lCupidon):

Sa îți zic o ghicitoare am până în 25 de ani, dar sunt mai mare de 20. Ghici ciuperca ce este?

| Anonim2682008 a răspuns:

Bună! Știu cum e, și eu am avut astfel de momente.
Cel mai bine ar fi să vorbești cu cineva despre asta, de exemplu cea mai bună prietenă, poți petrece timp cu familia ta și astfel vei uita de acel băiat. Dacă ai un animal de companie joacăte cu el sau uităte la un film la niște chestii amuzante!

Ps: dacă acel băiat nu te vrea gândește așa,, el nu mă merită, mai bine nu ma-ș mai gândi la el''

Oricum undeva în lumea asta există un băiat demn de tine care te va iubi, iar tu îl vei iubi pe el!

| Anonim2682008 a răspuns:

Bună IonutVodka!

Nu cred că e bine să judeci o persoană! Ea doar și-a exprimat sentimentele la fel cum am făcut și eu și multe alte persoane! Chiar dacă ar avea 12, 18 sau 40 de ani, această persoană suferă și dacă nu vrei să o ajuți măcar nu mai scrie astfel de comentari răutăcioase!

Dacă tu ai suferi la fel ca ea nu cred că ți-ar plăcea să citești astfel de comentari!

Fără supărare happy

| Adrianksy a răspuns:

Buna Antiexemplu96

Nu iti pierde speranta, mediteaza putin si incearca sa fi puternica, ai tot timpul din lume, nu este sfarsitul, cateodata trebuie sa treci prin incercari grele ca sa inveti si chiar merita. Iti spun ca trebuie sa fii tare si sa arati celorlalti ca tu ai reusit, caci daca ramai slaba o sa cazi cate putin pana cand nu te vei mai putea ridica, asa ca nu te lasa doborata. Be Strong!

| liliana77any a răspuns (pentru Adrianksy):

Mulțumesc frumos!

| Hsheheyehve a răspuns:

Da,și acum ce vrei?
Ca noi sa iti rezolvam problema
Nu inteleg că de ce puneti pe site orice intrebare idioata
Tu trebuie sa iti găsești motivele sa fi fericita nu noi
Succes

| RobertGiovani a răspuns:

Buna seara doamna Antiexemplu96. L-ati cunoscut pe Bogdan?