| Ramona23040 a întrebat:

Bună seara!
Este păcat sa ai relații intime cu prietenul la 3 săptămâni după decesul bunicii?
Am întrebat un teolog și mi-a oferit următorul răspuns:
"Daca aveti relatii cu un barbat/femeie care nu va este sot/sotie, este pacat indiferent de ce perioada este vorba."
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Din punct de vedere religios, se știe că e păcat a face sex in afara căsătoriei (bunica n-are nicio treabă).
Fă ceea ce simți. Cred că bunicii i-ar fi plăcut să te vadă fericită.winking

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic

regis
| regis a răspuns:

Teologul are dreptate, religia condamna relatiile in afara căsătoriei.
Insa moartea bunicii nu are absolut nici o legatura.

| Adry05 a răspuns:

Păi așa e, oricum e păcat dacă te iei după astea cât timp nu ești căsătorită

| Drimmero a răspuns:

Cardeala asta merge doar la fraierii care pun botul, faceti-va viata, preotii fac ce vor si se gasesc sa tina lectii de morala. Credinta trebuie s-o ai pentru tine si atat, ce zic preotii nu trebuie sa se intersecteze cu viata personala.

| cristimihailov a răspuns:

Se spune ca ai o alegere.
Daca intrebi un prieten s-ar putea sa iti spuna ca esti in urma.

Depinde de tine ce vrei sa alegi.

| AliGab a răspuns:

Pai si la ce mai intrebi aici daca ti s-a raspuns? Te astepti sa primesti raspunsul pe care vrei sa il auzi sau raspunsul corect? Raspunsul corect l-ai primit de la teolog

| SingleForOne a răspuns:

Vorbele dansului are dreptate, nu pentru că așa zice el, dar pentru că are o semnificație profundă. Viața nu este să o trăiești cu băutură, pasiuni corporale, fumuri, și alte nebunii.

Subiectul acesta despre bunătate, spiritualitate, și divinitate este atât de vast încât aici, pe TPU, este mult prea mic și scurt locul de a discuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nenea teolog are dreptate. happy

| DonGiani a răspuns:

Acea persoana ți-a răspuns în funcție de ce a știut. Indiferent de ce ți-am spune noi tot tu ești cea care decide ce sa facă asumându-și acest aspect happy Bafta happy

| roty78 a răspuns:

Biserica recomandă tinerilor să-şi păstreze fecioria înainte de căsătorie, oferindu-se astfel întregi unul altuia, în vederea constituirii familiei
relațiile sexuale în afara căsătoriei te spurcă și necinstesc căsătoria

| SugarBrownies a răspuns:

Da tu stai sa intrebi toti oamenii sa le zici lucruri personale despre tine si sa le ceri voie? laughing)
Crezi ca preotu vine la tine sa te intrebe cand o pune pa preoteasa cu cracii pe sus?