| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Eu cu prietenul meu ne-am decis sa trecem la un nou pas in viata noastra, acela de a fi parinti. Ne poate spune cineva cum e mai ok sa facem analize inainte, perioada fertila? Multumesc!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ce naiba se intampla cu lumea asta?!? Faceti naibii sex, asa se inmulteste omenirea de milioane de ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungeti parinti este recomandat ca intai sa va casatoriti, sa aveti o casa, sa aveti venituri cu care sa va intretineti si apoi sa faceti copii.

Cu prietenii relatiile sunt fragile si se rup usor, de aceea este bine sa te gandesti extraordinar de mult inainte, daca vrei o relatie cu barbatul asta, care cu siguranta vrea sex tot timpul, dar care nu pare interesat sa se casatoreasca cu tine, fiindca nu-si ia un angajament serios precum casatoria.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Analize și consult la specialist cu îndrumare potrivită e recomandat.

| iulia0514 a răspuns:

Analizele se fac înainte de ovulație, te duci la medicul de familie și-ți da trimitere la ginecolog și ginecologul îți da sa faci o serie de analize!

| DigitalSoul a răspuns:

Faceti analize inainte, sa vedeti grupa de sange sau daca unul din parteneri are vreo boala luata prin contact sexual.