| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.
Iar am o problema...
Dupa ce parintii mi-au interzis sa mai ies cu iubitul meu, m-au lasat după aceea si ma mir cum de. Acum au simtit ca miros a tigara, deoarece am fost cu el si cu inca niște prieteni într-un Caffe si acolo in interior se fuma. Si parintii spun ca poate fumez si eu... Dar nu e adevărat. Si le-am spus ca nici prietenul meu nu a fumat de fata cu mine. Dar a făcut-o.

Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

Mai depinde daca parintii sunt nefumatori sau fumatori, caci nefumatorii pot simtii mirosul de fum mult mai usor decat fumatorii, pe de alta parte cred ca ei vor doar sa te protejeze, ( stiu ca uneori dorinta parintilor de as isi proteja copii poate fi unpic coplesitoare, sau exagerata ) insa cred ca poti incerca sa le ceri sa vorbiti deschis, si cu o discutie calma, in care tu iti spui punctul de vedere si ei pe al lor, cred ca puteti cade la o intelegere, totul este sa nu fi prea aspra dar nici prea moale big grin trebuie sa stii sa iti inpui punctul de vedere dar sa stii si sa il privesti pe al lor succes

| Inutarh a răspuns (pentru Anyo1988):

Sunt nefumători. Nu pot vorbi calm ca mereu incep sa tipe la mine.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care-i intrebarea? Ne minti si pe noi, din cate vad. In „Caffe" si in localurile publice nu se mai fumeaza de un an si ceva, conform legii. Acum ce vrei de la noi? Sa-ti dam dreptate? Nu ai dreptate. Recunoaste ca ai fumat, in fata parintilor, si nu te mai da sfântă.

| Inutarh a răspuns (pentru darrio2007):

Laughing out loud... laughing))))

| darrio2007 a răspuns (pentru Inutarh):

Daca tot razi in hohote ne confirmi exact ce am banuit. Minti cu nerusinare. Sa te faci politician.

| DenisIonut01 a răspuns:

Si noi cum ai vrea sa te ajutam? Nu iti mai minti parintii, familia e mereu acolo pentru tine. Spunele adevarul si nu mai minti ca isi pierd increderea in tine, dintr-o minciuna o sa ajungi la tot mai multe si nu e ok. Ai grija la anturaj! Think about it!

| Inutarh a răspuns (pentru DenisIonut01):

Pai nu ii mint. Nu fumez.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Inutarh):

"Si le-am spus ca nici prietenul meu nu a fumat de fata cu mine. Dar a făcut-o." nu, tu nu minti!

| Inutarh a răspuns (pentru DenisIonut01):

Ti se pare ca e o minciuna? Sau ceva wow?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Inutarh):

Nu o sa ma enervez cu tine copile, ti-am zis sa nu ii minti si tu imi spui ca tu nu minti, dar din intrebarea ta deja ai spus ca le-ai spus ca prietenul tau nu a fumat de fata cu tine dar de fapt a facut-o.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum crezi ca ar reactiona parintii tai, daca ar afla ca tu ai avut sex cu baiatul asta?
Eu cred ca ei deja suspecteaza asta, si de aceea ti-au interzis relatia cu el, sa nu cumva sa ramai gravida, sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.
Fumatul fiind un alt inconvenient care ti-ar complica sanatatea, mai ales ca, nu are importanta daca tu esti fumator activ sau pasiv, inhaland aceeasi cantitate de fum ca si cel care fumeaza, daca stai in mediul unde se fumeaza, plamanii fiindu-ti afectati lafeld e rau, ca si fumatorul care trage din tigara.

| Freya1 a răspuns:

Ma mir cum naiba nu a observat nimeni afirmatia " într-un Caffe si acolo in interior se fuma."
Unde e asta ca sunt curioasa ca de mai bine de un an nu se mai fumeaza inautru.
Eu cred ca si tu fumezi dar nu asta e problema cea mai mare, cred ca ar trebui sa inveti cum se fumeaza sa nu mai mirosi a fum si sa ai mare grija ce decizi iei cu baiatul ala ca sa nu ajungi la vorbele alor tai.

| Inutarh a răspuns (pentru Freya1):

E un Caffe si acolo se fumează. Eu nu fumez si nu o sa pun mana pe asa ceva. Vorbesc foarte serios...

| Inutarh a răspuns (pentru Freya1):

Te asigur ca nu e ceea ce se audewinking