| Abracadabra22222 a întrebat:

Iubita mea nu-mi acorda destula atentie.S-a racit totul intre noi cred. Ieri spre exemplu am surprins-o.Am stat langa blocul ei sa vina de la liceu, am luat o pizza, in speranta sa-mi acorde si mie 1 ora din timpul ei. Spune ca are de invatat si invata mereu dar voiam doar 1 ora sa ne relaxam si sa mancam ceva stiam ca ii este foame.Ea in schimb nu stia cum sa ma alunge, mi-a spus ca nu vrea sa vin la ea sau ea la mine, imi zicea ca nu vrea sa o las in pace la un moment dat si am lasat-o. Azi dimineata am vorbit si ma plictiseam asa ca am sugerat sa jucam un joc de-al nostru. Eu intreb ceva si ea, dar tot asa incerca sa scape de mine, imi zice sa fac ceva productiv cu timpul meu si sa nu o mai stresez.Niciodata nu simt ca e fericita cand iesim impreuna. Sunt genul care are nevoie de afectiune, sa iasa din casa si ea mereu imi spune ca ne-am vazut azi ce sens mai are sa ne vedem maine si ma tine 3-4 zile pana sa ne vedem iar. Simt ca nu e niciodata incantata sau fericita cand iese cu mine. Sunt eu prea agasant si lipicios? Adica eu as vrea sa iesim mai des, sa facem activitati de cuplu, ei ii convine doar daca vorbim si ne vedem rar. Sincer pe langa ca nu gasesc nicio cale sa o atrag langa mine sa facem mai multe activitati impreuna, mai purtam si discutii plictisitoare de o bucata de vreme. Trebuie mereu sa fac compromisuri cum vrea ea si tot nu e fericita. Nu stiu ce sa fac, simt monotonia si ca ea nu vrea sa iasa din asta. Eu sunt foarte activ dar nu pot sa ies mereu doar cu prietenii... Vreau sa ies cu ea, cu iubita mea eventual nu neaparat cu ea dar simt ca ma tine degeaba. De inselat nu o sa o insel sa ies cu altele deci asta e un drum inchis. Cu altele nu pot sa ma vad, ea nu vrea sa iasa, poate nu vrea sa iasa dar chiar sa nu stam la unul dintre noi macar sau impreuna intr-un loc? Serios simt ca nu ma vrea deloc, exista persoane care iubesc si sunt asa reci? Nu cred

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ea te inseala

| Adry05 a răspuns:

S-a obisnuit cu tine ca te tii intruna dupa ea si-i accepti toate mofturile asa ca face exact ce ai invatat-o, se poarta cu tine cum are chef. Sunt si desule sanse sa se fi plictisit de relatie. Eu oricat de ocupata as fi tot as putea gasi putin timp pentru iubitul meu, mai ales daca ar veni el la mine.

| Andreeush a răspuns:

Există și astfel de persoane.
Primul meu prieten de exemplu era exact ca prietena ta, numai că el avea o obsesie cu jocurile pe laptop, nu prea ieșea din casă și vorbeam și rar.

| ___uTKi a răspuns (pentru Andreeush):

Hai la mine atunci?

| Hammurabi a răspuns:

Nu te înțeleg. De ce mai stai cu ea? De ce atârni așa aiurea după cineva care nu te vrea, care nu are chef de tine?
Trece viața pe lângă tine. Pierzi un timp prețios după care îți va părea rău.

| Ineys a răspuns:

Si de ce nu-i spui ei toate astea?
Ai incercat sa discuti problema asta cu ea? Daca nu ai curajul sa vorbesti asta cu ea nu faci nimic. Ia-o intre patru ochii, spune-i ca vrei sa discuti ceva serios cu ea si bine ar fi sa-si faca timp pentru asta.

Daca nu vrea sa-si faca timp sa vorbiti despre ceva serios care tine de relatia voastra, eu zic alta my friend, ca nu merita efortul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari sufocant

| PumpkinDoll a răspuns:

Cam pari agasant si lipicios.Fa-te ca nu-ti mai pasa si nu-i mai oferi atentie, mai bine spus incearca sa nu mai vorbesti cu ea deloc. Daca nu-ti da un mesaj sau ceva, inseamna ca o doare-n cot de tine, in situatia asta ar trebui sa inceapa sa te doara si pe tine in cot de ea.Fii mai ''rece''.

| Demidol a răspuns:

"Simt ca nu e niciodata incantata sau fericita cand iese cu mine. "
Si atunci, de ce o mai stresezi? Mi se pare ca ea face eforturi sa nu-ti spuna clar: "pa". Inseamna ca se gandeste sa nu te raneasca. Dar tu nu pricepi.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Desparte-te de ea, foarte simplu. Scapi de probleme. Cauta-ti alta.

| Anna0111 a răspuns:

Doamne baiatule, ești un caz rar laughing majoritatea fetelor chiar se plang ca iubiții lor petrec mai mult timp cu prietenii și nu le oferă afecțiune laughing
Bai deci numai când îți zici tu singur ca "s-a răcit totul intre noi" sau ca încearcă sa scape de tine nu e logic ca îți da cu flit? Pe bune acum. nu e ultima fata de pe pământ ca sa te opresti la ea mai ales ca te evita in halul asta. Eu zic sa o ignori și tu o perioada cum face ea cu tine sa vezi dacă o va interesa de tine iar dacă nu, cu atat mai bine, înseamnă ca ai pierdut o persoana care nu te merita. Oricum fericirea ta nu depinde de alta persoana, depinde doar de tine

| Geaninapink99 a răspuns:

Eu zic ca o întrebi daca ea mai simte ceva pentru tine. Daca este mai mica decat tine. poate ca se gândește la viitorul ei in viață(gen facultate) sau poate ca nu mai vrea sa stea cu tine.