| numesiprenume0 a întrebat:

Mai poti sa iti faci o relatie cand cercurile tale sociale sunt restranse, daca viata ta este momotona si nu poti schimba nimic? Cat de greu este sa iti faci o relatie la 25 ani si cand in jur toti au? Ofer funda!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Destul de greu sau imposibil. Ideal e sa pui ochii pe alea in public si care iti place mergi la ea sau ele si le intrebi cu un pretext arati bine vreau sa ne cunoastem mai bine, cati ani ai? Ai prieten? Una sigur o sa zica ca accepta... sau mai e varianta sa atragi prin gand, focalizeazate la una ca e cu tine si te iubeste apoi intr-o zi va veni la tine fara sa iti dai seama. Trebe sa te gandesti des la asta sa atragi mai repede

| Simpatic a răspuns:

Prin relatie te referi la o iubita banuiesc.
Caci relatii iti poti face de prietenie de ex.
Eu am legat relatii de prietenie cu multe persoane de la sala de forta unde ma duc, unele nu au mers altele tin si astazi.
Pe acelasi principiu poti sa iti gasesti si o prietena, dar este putin mai complicat in ziua de astazi, eu am tot spus de ce, si anume ca multa lume a emigrat in tari straine dar multi nu vor sa recunoasca ca am ramas tot mai putini in Romanica, si daca din acest mai putin nu ne potrivim decat cu cateva persoane atunci sansele sunt mult mai reduse de a-ti gasi o pereche decat acum ceva ani, plus ca de la o anumita versta ai alte nevoi si altfel vezi viata, in adolescenta se leaga mai usor orice fel de relatie fata de atunci cand te maturizezi, si nici lumea numai este atat de deschisa ca atunci cand aveam o varsta mai mica. Sa va dau un exemplu cum ai putea de ex. sa nu pari ciudat daca abordezi o persoana pe peronul unei gari? sau in maxi-taxi sau in autobuz sau la biblioteca? zic asta pentru ca lumea s-a schimbat si desi acum cica toata lumea vede si cunoaste si toti se cred open-mind in realitate lumea este mai inchisa in ea decat in epoca comunista, este pararea mea.
Pe de alta parte ca sa iti faci o relatie cu o fata trebuie sa iesi, sa ai oarecum si un anturaj sau sa faci ceva sa te duci in anumite locuri sa cunosti anumite persoane, sa ai intrare cum s-ar zice, fie ca vorbim de un loc de munca, fie ca vorbim de un hobby fie ca vorbim de orice altceva trebuie sa le ai cu socializarea si mai ales cu bunul simt si comunicarea, a comunica este o arta!
Este foarte mult de vorbit si nu exista o reteta universal valabila, sunt persoane si persoane, comportamente si comportamente.
Eu raman cu un gust ciudat de cate ori cate o fatuca de asta imi demonstreaza ca este proasta la propriu prin faptul ca pe retele de socializare se dau mari si tari si in realitate sunt zero barat nu ai ce vorbi cu ele si nici ce face cu multe dintre elewinking

| AdelinaC a răspuns:

Se poate. Te bagi in diverse activitati de voluntariat, formezi noi cercuri sociale, mergi la congrese, conferinte, workshopuri, in toate aceste locuri poti socializa.

| RAY a răspuns:

Chiar poti schimba nimic? eu sunt convins ca mereu se poate face ceva in privinta la orice lucru,nu esti orb,paralizat,nu ai hiv, coroana deci de ce nu poti? pentru ca preferi zona de confort simplu, cand vei iesi din ia o sa descoperi multe lucruri minunate, eu vad grupuri de persoane prin tot orasul, parcuri de exemplu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă astea sunt singurele "probleme", poți să îți faci relație în situația aia. Nu toate fetele vor bumtzi bumtzi în fiecare weekend, BMW și cafenele. Doar majoritatea.
Dar pe lângă turmă, există destule fete normale, care preferă o leneveală sedentară, cu condiția să existe un mediu plăcut acasă (situație materială, cultură, ceva hobby interesant).
Și mai există și fete care pot ajuta relațiile, pot alunga monotonia prin experiența lor în diferite chestii.
Nu toate fetele sunt animale de companie, din când în când apar și tipe care te învață chestii mișto.

| Celcestietot a răspuns:

Nu este greu la nicio varsta sa iti faci o relatie, si nu totul depinde de cercurile sociale.

| cristimihailov a răspuns:

E mai greu pana incepi.
Dupa, merfe ca unsa treaba.

Nu trebuie sa iei mereu fete din grupul de la biserica