| MondaytoMondayimIn a întrebat:

Buna seara mămici! Am avut ecografia de 16 săptămâni, control normal nu am fost neaparat ca sa văd sexul bebelui. iar eu am avut mereu sentimentul ca este băiețel. Iar Dna doctor in timp ce examina mi-a spus ‘ se pare ca este fata’. Nu contest ca nu ar fi așa, am acceptat deja lucrul asta. Dar aș vrea sa știu dacă au mai fost mămici care sa le fie zis ca este ceva și de fapt a fost altceva. Nu as vrea sa am surprize după ce am acceptat ca voi avea o fetița. Și noi și familia. După ce am spus genul, părinții noștri ne-au dat mici lucuri roz. Credeți ca a fost prea devreme pentru a vedea exact sexul? A mai trecut cineva prin așa ceva?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

La 16 saptamani nu e devreme.La mine la toti cei 4 copii mi-au spus bine ce urma sa fie.Am avut si prietene care au avut surprize, uneia i s/a spus tot timpul ca va fi baiat dar a nascut o fetita. E mai bine sa fii deschis la orice.

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari pentru bebelus!
Nu te stresa cu sexul acum, se mai pot insela si medicii, depinzand de cum sta copilasul in pantec.
Peste o luna, mai fa un ecograf si se va vedea mai clar. Sanatos sa fie, ca asta este cel mai important.

| MondaytoMondayimIn explică (pentru Violleta2022):

Am peste o luna morfologie de sem2, presupun ca atunci se va vedea mai bine. In rest este bine, toate analizele și măsurătorile iau iesit in norme! Mulțumesc frumos! Sănătate multă!

| Violleta2022 a răspuns (pentru MondaytoMondayimIn):

Sanatate maxima si voua (tie si bebelusului) si... nastere usoara!

| Freya1 a răspuns:

Conteaza sa fie sănătos.
Se mai înșală si medici dar rar.Asa ca, fie ca e fetita, fie ca e băiat sa te bucuri de el si sa iti fie sănătos.
Poti sa cumperi lucuri albe pentru copil sau culori unisex si se rezolva.Dar oricum in curând vei sti sigur ce e.
Sarcina si naștere usoara.

| dinaprilie a răspuns:

Da, eu am patit-o cu 2 din cei trei copii ai mei. Ba chiar la cel mare a fost asa mare confuzia ca in momentul nasteri pana si ginecologul a fost uimit ca a iesit baiat inloc de fata ca mai tarziu vreo 10 ani sa am acelasi "trip" cu fata care fusese declarata baiat ( cei drept a concluzionat abia in ultimul trimestru sexul ). Oricum in primele luni de viata conteaza mai putin cu ce o sa-l imbraci ( parerea mea ).

| MondaytoMondayimIn explică (pentru dinaprilie):

O vai! Cred ca ai fost dacă peste cap cu pregătirile. big grin? sunt lucruri simbolice, plusuri cu printese, un cărucior care este de fete de la o Mătușa care nu îl mai folosește. etc. asta însemnând ca și ei își așteaptă nepoata! Acum. Dumnezeu știe mai bine. Eu întreb de curiozitate, dacă au mai fost pățite și păcălite laughing happy. Mulțumesc de răspuns.

| dinaprilie a răspuns (pentru MondaytoMondayimIn):

Da, pentru cel mare a fost un pic de panica pentru ca ii alesesem numele ( pentru ca asteptam fata ) si a fost cam pe "graba" cand ne-am pomenit cu baiat. Inrest sa nu il stranga chilotii...

| AliGab a răspuns:

Asta ti-e problema? Ca ti-ah dat rudele chestii mici roz si ca nu le vei folosi daca va fi baiat sau daca a gresit dna doctor sexul copilului? Astea sa fie cele mai mari probleme ale tale.
Roaga-te sa fie copilul sanatos si sa duci sarcina la termen cu bine...astea ar trebui sa fie ingrijorarile tale.

| MondaytoMondayimIn explică (pentru AliGab):

In momentul asta., da laughing asta e singura mea grija. De ce sa am alte griji? Din cauza la mentalitatea Dvs multe mămici și femei intra in depresie, sau le este frica de sarcina sau de a avea un copil. De teama ca aolo sa fie sănătos. Dumnezeu are grija de toate. Si dacă aveam alte griji nu scriam pe grupuri, eram la telefon cu doctoruwinking

| isemilia a răspuns:

Este posibil acest lucru, insa se intampla mai rar. Probabil vei primi un raspuns final data viitoare, daca acum a fost doar un 'pare'. Felicitari pentru bebelus, sper sa fie sanatos si sa ai o sarcina cat mai usoara in continuare!

| MondaytoMondayimIn explică (pentru isemilia):

Mulțumesc din suflet! Sănătate multă!