| mihai199431 a întrebat:

Buna seara oameni frumoși!
Revin si eu după ceva timp cu o întrebare
Ce părere aveti de băieții care fac totul pentru persoana de lângă el? Ma refer la lucrurile care aparțin de casa si tot așa?
Sunt in situația asta si oarecum îmi este frica sa nu fiu luat de prost ( ea îmi spune mulțumesc )
Cum as putea sa fac sa fiu puțin mai indiferent cu ea? Sa nu ii mai arat ca sunt disperat sa nu o pierd?
P.s suntem. împreună de 6 ani dar ne am depespartit 1 data si am.intrat in depresie si am încercat din nou

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte frumos ce faci, fiindca asa fac toate cuplurile normale care iubesc sincer si adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te si tu ranit, racit, sa vezi daca face ceva in locul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea acești băieți merită tot respectul dar să nu-și asume ei toate responsabilitățile casei, deoarece ar cădea în extrema cealaltă, adică ar deveni un fel de menajere iar partnerele stăpânii.
Eu consider că treburile casei ar trebui împărțite în mod egal fiecăruia după posibilitățile fizice sau mentale, nu unul să fie stăpânul (sau stăpâna) iar celălalt vasalul.

| mihai199431 explică (pentru anonim_4396):

Oricât de obosit as fi sau sa ma doară spatele picioarele de la muncă etc tot fac o mâncare, tot o duc într o excursie etc, spre deosebire de ea... Nici macar in pat nu ma "rasplateste"

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Simp, ia exemplu de la Keyaruga from Redo of Healer

| al0o0o0 a răspuns:

Mie imi cam suna a relatie fortata. Gandeste-te cateva zile la asta, revizuieste niste aspecte, fa cateva teste si cel mai probabil vei descoperi ca nu e persoana potrivita. Acum eu nu am de unde sa stiu sigur, dar nu suna a o relatie de viitor.
Daca esti disperat sa nu o pierzi nu o sa o castigi prin lucruri din astea. Lasa oamenii care vor sa plece pur si simplu sa plece, e pierderea lor nu a ta, tu traieste ti viata, ai grija de tine si gaseste ti persoane care te merita cu adevarat.

| LastBlackNight a răspuns:

Lol,esti luat de prost

| 2420 a răspuns:

Dacă te-a dezamăgit odată, te poate dezamăgi din nou, dar este viața ta și tu decizi ce faci