| YoNuuT a întrebat:

Sunt cel mai urat copil de pe pamant... nimeni nu ma iubeste, nici chiar parintii mei.
Si parintii mi-au spus odata ca mai bine muream cand m-am nascut.
Niciodata n-am avut o prietena ...macar o colega cu care sa glumesc daca aveam… eram fericit.
Asta-i veata, nu am noroc la nimic...
Parintii ma fac intotdeauna vagabont ca sunt urat ca nu sunt bun la nimic...
Eu am 17 ani dar ma simt ca as avea 100 la cat sunt de urat, as vrea sa o iau pe campie si sa plec departe sa mor odata sa scap... nici eu nu ma suport la cat sunt de urat.
Parintii nu ma incurajeaza niciodata, intotdeauna am fost o povara pentru ei, asa ca mai bine nu m-as fi nascut sa nu-i fi deranjat cu nimic...
Nu stiu de ce m-a creat dumnezeu pe lumea asta, sa fiu batjocorit de toti?
Ma duc cateodata si la munca dar parinti imi spun ca sa nu ma duc ca o sa am timp dupa 18 ani de ma satur, si apoi dupa 2 3zile imi reproseaza ca sunt putoare, nu fac nimic... eu totusi faceam treaba prin curte.
De cateva luni am inceput sa ma doara capul ingrozitor de tare...
Nici nu mai am chef dimineata sa ma scol din somn ca vine iar batjocura...
/Mi-ar placea sa mor sa nu-i mai deranjez pe parintii mei. dar nu am curaj sa ma omor.

/Niciodata parintii nu m-au incurajat

Stati sa va explic inca ceva...
Acum 5 ani m-am dus pe camp sa ma plimb cu bicicleta si am cazut pe jos... desigur m-am julit peste tot, la bicicleta i s-a rupt o frana.
Cand am ajuns acasa, a inceput scandalul, ca ei au cumparat bicicleta de 500 de lei si eu am stricat-o si altele.
M-am simtit foarte prost cand nu m-a intrebat "Esti bine, ai patit ceva?" lor ii pasa de frana de la bicicleta.

/cu banii stam bine.

Am spus aici fiindca nu am la nimeni sa zic tot ce am scris aici... nimeni nu imi da o parere... dar sa ma injoseasca toti imi zic.

Răspuns Câştigător
| YouandI a răspuns:

Copilas, știu că în societatea asta contează mult aspectul fizic, că unii doresc sa meargă după un anumit tipar al frumuseții.
Eu nu cred că ești urat, starea asta ți-au indus-o părinții, îmi pare rău sa aud că se comportă așa cu tine, daca nu știu să te iubească și să te aprecieze înseamnă că au pierdut cel mai frumos dar pe care trebuiau să-l șlefuiască și să-l pregătească pentru viața.
Scuze că vorbesc în metafore, dar simt cum e nevoie sa fii iubit și apreciat.
Daca tu nu ești așa de "frumos" precum cred ei sau tu, încearcă să compensezi prin alte lucruri : hărnicie, deșteptăciune, dorința de a-ți depășii situația.
De asemenea lucrează sa ai un suflet blând și iubitor, așa vei atrage langa tine pe cineva, îți trebuie multa răbdare și mult calm.
Durerea de cap se datorează presiunii pentru care tot ești supus, detaseaza-te, încearcă să îți cauți ceva de făcut, mergi la școală, ocupa-ti timpul frumos și sănătos, iar după 18 ani cauta-ti un rost, dă la facultate, cauta-ti de munca, aseaza-te la casa ta, să te liniștești și să îți găsești fericirea. ( Nu lăsa pe nimeni să îți strice fericirea, învață să te iubești așa cum ești )
Poți să mai faci și altceva : tunde-te in pas cu moda, fii mereu spălat și îngrijit, încălțămintea curata, mergi drept etc. Adică tot așa să compensezi cum poți tu mai bine.
Eu am fost cu un băiat care nu avea un aspect wow, dar el avea gusturi, știa să se îmbrace, era inteligent, cu suflet bun!
Îți urez multa bafta și multă răbdare. Te pup

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai parinti prosti si cand vei munci poti pleca de langa ei. Urat cum esti realizeazate in viata. Un apartament si o masina intr-o tara cat de cat civilizata pentru ca europa nu mai e ce a fost demult si asa vei trai ca omul. Invata acum si pleaca de acolo dupa aia

| mentholinks a răspuns:

Parintii tai nu sunt tocmai niste exemple de urmat dar totusi sunt tot ce ai. Gandeste-te ca pe altii ii si bat parintii. Tu trebuie sa rezisti cat mai poti si sa gasesti ceva de facut in viata care sa iti ofere o independenta financiara fata de ei iar apoi iti garantez ca ti se vor schimba si perspectivele. Si nu uita, nimeni nu este atat de urat precum crede. Oamenii exagereaza atat calitatile cat si defectele cand vine vorba de propria persoana.

| Shatterhand956 a răspuns:

Nu prea știu ca sa îți zic mai bine ai pleca de acolo. Sa știi ca Dumnezeu nu ne-a făcut degeaba fiecare are un scop in viață cautați-l pe al tau oricât de urat ai fi si de prost nu ești degeaba creat. Sa te omori e cel mai mare păcat m-ai bine ai pleca la... casa de copii decât sa te sinucizi.
Sper ca te-am ajutat.