| BiaBiancaBia a întrebat:

Bună Seara TPU.

Cum pot să-i spun mamei că am mințito? că nu mai sunt virgină, adică sa-i spun direct? sau în cel mai rău caz să afle de la ginecolog?

Am o frică în mine, cum va reacționa tata și mama...

Niște idei?

Răspuns Câştigător
| EMike a răspuns:

Depinde si ce varsta ai... Daca ai peste 15 ani, mai e cum mai e, sau poate peste 16. Totusi, daca ai peste 16 ani, ia-o pe maica-ta cand nu e taica-tau acasa...si poarta o discutie cu ea. Spune-i povesti ca te-ai indragostit ca nu stiu ce, si apoi spune-i ca nu mai esti virgina. Nu te arata cocos in fata ei si nici nu ridica tonul. Daca urla, e normal, daca nu urla, e foarte bine, inseamna ca stie prin ce treci si are si ea experienta asta. Intr-adevar e dificila situatia, noroc ca eu sunt baiat, dar practic am trecut prin asta cand prietena mea a trebuit sa le spuna alor sai ca si-a pierdut virginitatea happy.

Daca esti micuta, nu stiu ce sa zic.Fiecare fapta are cate o consecinta, corecteaza-ma daca gresesc.

Mult succes si, ti-am zis, nu ridica tonul. Daca tipati una la cealalta n-o sa rezolvati nimic si probabil o sa te trezesti ca si taica-tau e impotriva ta. Daca stie doar maica-ta, e mai ok. E femeie va intelege. Succes inca odata si te rog, cauta sa-ti rezolvi aceste probleme departe de internet. Sunt oameni bolnavi pe undeva care te vor arunca intr-o stare depresiva la un moment dat.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai conteaza ce varsta ai. daca esti minora, obligat c a reactia lor ar fi pe masura, totusi in zilele noastre daca ai macar 16 ani, poate impactul nu ar fi asa mare cum ar daca ai avea 12-13 ani..intelegi? zi ce varsta ai sa vedem ce metoda aplicam..in cel mai rau caz, cred ca e cazul sa ai o discutie numai tu cu mama si ii zici adevarul, e mai dureros sa afle de la ginecolog.
O zi frumoasa sa aihappy

| pisoias a răspuns:

Mai bine-i sa afle de la tine.Astepti un moment cand e mai linistita, relaxata si -i spui adevarul. Daca se pune in discutie un consult ginecologic cred ca ai tai banuiesc ei ceva.Bafta.

| daryus2221 a răspuns:

Au au, mai bine spune-i totul... cum s-a intamplat...
Minciunea recunoscute este pe jumatate iertata. (Cred ca asa era laughing )

| Sweety27 a răspuns:

Ok. din intrebarile tale rezulta asa: ai 17 ani, pe 10 iunie ti-ai facut un "iubit" care se pare ca nu e de tine deoarece mama ta, te-a vazut cu el si cand ai ajuns acasa, te-a si batut. Tu ai RIPOSTAT pe masura si ti-ai lovit mama, iar acum ne spui ca te duce la ginecolog. Deci tu
1. te-ai culcat cu baiatul ala cu toate ca-l stiai de cateva zile,
2. te-ai lovit mama,
3. ai mintit-o ca esti virgina
si acu vrei sfaturi?

Asta am postat doar ca sa vada cei care isi pierd timpul sa-ti dea SFATURI! Ai mari probleme de comportament. Tatal ala al tau nu e pe acasa? Ia si discuta cu el. NO COMMENT

| BiaBiancaBia explică (pentru Sweety27):

Țiai pierdut timpul să răspunzi la întrebare.

| Sweety27 a răspuns (pentru BiaBiancaBia):

Ce pot sa zic. m-am sacrificat pentru ceilalti laughing))

| BiaBiancaBia explică (pentru Sweety27):

rolling on the floor Ehehe.

| Sweety27 a răspuns (pentru BiaBiancaBia):

Oricum, sa ne tii la curent, cum au evoluat lucrurile sau cum ti-ai mai batut mama de data asta. rolling on the floor))

| BiaBiancaBia explică (pentru Sweety27):

O să vă zic rolling on the floor.

| FlorinM28 a răspuns:

Cel mai bine sa afle de la tine. Pana la urma tot vor afla.

| deutzaally a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asta si te inteleg. Cel mai bine ar fi sa-i spui mamei tale, dar daca tipa la tine si se va comporta foarte urat trebuie sa intelegi si trebuie sa fii cat mai calma. Daca afla de la ginecolog va fi mult mai rau si e bine sa stie mama ta despre viata ta sexuala pentru ca te poate ajuta cand ai o problema. Sper sa te descurci! Bafta!