| CosmyCool a întrebat:

Buna seara TPU,de curand am decis sa merg la facultate in Timisoara(politehnica) desi initial voiam sa fac facultatea in orasul meu dar din pacate nu se mai face anul acesta la mine in oras aceasta facultate.
Problema ar fi alta,nu stiu cum o sa ma adaptez la camin deoarece eu sunt o fire mai timida sa zic asa,adica sunt destul de sociabil si glumet dar nu stiu ce fel de caractere o sa intalnesc aici.
De altfel imi este foarte teama sa merg prima data cu laptopul la mine deoarece poate sa mi se fure,adica nu stiu sigur,dar ma gandesc la orice fiindca nu cunosc pe nimeni acolo, nu stiu cum este.
Eu sunt mai la locul meu asa, adica ma feresc de anturaje pe cat de mult posibil.
Credeti ca m-as putea adapta la viata de camin?

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai de ales?
Încearcă!

De regulă, omul este o fiinţă destul de adaptabilă.