| aurelgabriel a întrebat:

Buna Seara, TPU!

Inainte de toate vreau sa va spun ca este vorba despre atractia sexuala la un barbat cand vede o femeie.Aceste lucruri din punctul meu de vedere sunt normale,frumoase, eu sunt baiat, am varsta de 20 de ani si as vrea sa va pun o intrebare pe care as dori sa o luati cat mai in serios nu in gluma.

Asa cum si pe ele le atrag anumite lucruri cand ne privesc asa si noi ne simtim atrasi de ele cand ne uitam la detalii.

Pe mine de exemplu ma atrag foarte mult cand le vad in papuci medicinali de dama,stiu e un detaliu cam caraghios dar cel putin ma excita va spun sincer,le sta foarte bine in acei slapi mai ales asistentele si infirmierele in acele halate colorate,e absolut divin nu-i asa? dar nu numai doar cand vezi o femeie tanara mergand la cel mai apropiat magazin sa cumpere ceva in papuci medicinali albi,poate sunt confortabil dar pe mine cel putin ma atrage la nebunie, vreau sa imi raspundeti voi ce credeti, e normal?
Pur si simplu ador chestia asta la nebunie.
DAU FUNDA!
Va doresc o seara superba.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ceea ce simti tu se numeste "fetiş".
Ai o atractie sexuala catre un obiect (pupuci medicinali) care, prin natura lui, nu are conotatii sexuale (evident, vorbim de femei care ii poarta si care te fac sa simti o excitatie mai mare vazandu-le incaltate cu acestia). E normal asta. Nu trebuie sa ti se para ciudat.
Mai important e ca poti folosi aceste obiecte in experientele sexuale pe care le ai cu partenera ta in spatiul privat.
Si eu am fetisuri, dar n-am sa vorbesc despre ele.

| aurelgabriel explică (pentru dannyel86):

Multumesc frumos, o seara superba iti doresc.

| dannyel86 a răspuns (pentru aurelgabriel):

La fel si tie! O duminica simpatica iti doresc!winking

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce expui dta aici este descris în cărți despre sexualitate, dar eu nu vreau să dau diagnostice și să fac catalogări aici. Apoi dta mai întrebi dacă este normal, în ideea căm dacă nu ar fi normal, ar fi cev rău, reprobabil, de disprețuit, de evitat.
Noi percepem lumea prin semne și semnificații. Identitatea sexuală ne-o dă fiziologia, corpul, identitatea sexuală socială ne-odă un complex de semne în care intră ținuta vestimentară, accesoriile ei de tip podoabă, și printre altele acei papuci pe care îi invoci dta aici.
Eu am un criteriu, rău este ceea ce se opune vieții.
Când dta ai o relație normală, obișnuită cu fetele, și mai ai în plus acest mod de a fi fericit, de a adora un simbol, un obiect vestimentar ca generator de fericire pentru dta, eu nu văd nimic rău în asta, orice ar zice manualele, tratatele des specialitate, orice nume ar da pentru asta, de acea mă feresc să mă refer la terminologia lor care ar pune o ștampilă pe tine.
Dar dacă dta înlocuiești total adorarea, iubirea unei fete reale și vii cu iubirea pentru papucii ei, atunci nu este vorba că este normal sau nu, asta nu este relevant pentru mine, dar începe să fie rău pentru dta. Provine de la un mod greșit de a interpreta lumea, care s-a format în creierul dtale și care îți diminuează viața. Trebuie în cazul acesta să faci ceva pentru revenirea la normal. Eu nu știu ce, că nu este domeniul meu. Ar trebui să consulți un specialist medic sexolog.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Legat de gagicile in costum... fiecare cu gusturile lui. Pe de alta parte, alea care merg la magazin in papuci medicinali merita date cu capul de primul stilp de cateva sute de ori. De aia se moare la noi in spitale pe capete, ca vacile plimba microbii din strada in spital cum se plimba mumele lor din castravete in stiulete. Ca sa iti raspund apropos de normalitate apropos de atractie... nu vad nimic anormal sa te atraga femeile in costum. Anormal mi se pare ca vacile respective sa iasa din spital ca niste paracopitate care sunt in papucii aia care ar trebui purtati doar in interior. Dar nah, vacile vaci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna, ca ai perversiuni in cap. Ai fost abuzat cand erai mic? sau de unde fetish-u asta cu papucii? unde i-ai vazut?