| Samuel8373 a întrebat:

Buna seara TPU! Oameni dragi am si eu o nelămurire! Si va rog frumos fara flame luat la mișto etc
Eu sunt un băiat, am 27 ani, gătesc chiar foarte bine, fac curat in casa, muncitor, fidel si tot așa.
Ideea e ca vorbesc cu o fata de 6 ani, o iubesc nu pot sa zic ca nu, dar avem unele probleme, ea nu prea se da in vânt cu curatenia, mâncare etc, cum i-am spus ei va spun si vouă. Fac orice in casa, dar te rog frumos macar "in pat" sa îți faci treaba, sincer nici acolo nu face nimic, locuim împreună, eu fac mâncare, eu fac curat si eu ma "rezolv" singur, sa spunem câteodată facem dragoste amândoi, dar la modul "prostituate" fara săruturi, atingeri (ca ei nu ii place). Urăsc starea asta dar am o frica de singurătate, orice sfat e binevenit
Am uitat sa precizez ca locuim in Anglia si (in gândul meu ma gândesc ca nu mai găsesc pe nimeni).
Va mulțumesc

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Am inteles ca iti e frica de singurătate, dar chiar asa? Nu te gândești că vei ajunge la o varsta nefericit, neîmplinit si sluga?
Dacă nu intelege de vorba buna nu te mai distruge, ca mai devreme sau mai tarziu oricum o vei prinde ca te înșală si va ve-ti desparți.Asa ca mai bine nu mai pierde ani până sa ajungi la inevitabil.

| Emma30555 a răspuns:

Stai cu o fata pe care nu o apreciezi, nu o iubești, nu te face fericit, doar de frica singurătății. E greșeala ta, nu este drumul corect, ai niște slăbiciuni, dacă ți e frica de singurătate și ți e bine asa nu te mai plânge, dacă realizezi ca nu e motiv sa stai cu cineva fără sa fii mulțumit atunci fa ceva, vrei sa stai asa pana la 50 de ani de teama singurătății? Dar crezi ca nu mai poți sa ai alta iubita?

| Lukasssz a răspuns:

Las-o si gaseste pe altcineva, care te merita.

| Zuzu1991 a răspuns:

E plin internetul de site-uri matrimoniale, arde-i un sut putorii aleia si vezi-ti de viata
la 27 de ani gasesti fata... SIGUR!

| Digikey a răspuns:

Fata te considera majordomul ei si face dragoste cu tine din obligatie sau mila.

| DarthNiger a răspuns:

E clar ca fata asta nu prea da doi bani pe relatia cu tine, probabil ea considera relatia superficiala si nimic serios.
Daca nu esti multumit si ti se pare ca nu e persoana potrivita pentru tine atunci discuti cu ea si incheiati relatia.
Iar treaba cu singuratatea e doar o frica fara temei de a ta, nu orice baiat stie sa fie gospodar si muncitor deci o sa iti poti gasi foarte usor pe altcineva daca doresti fiindca sunt la mare cautare astfel de baieti, ai mai multa incredere in tine si fi mai pretentios cand vine vorba de fete, asa cum esti si tu, mult noroc

| geoconda a răspuns:

Păi înseamnă că nu o iubesti daca ti a venit în minte gândul că să o părăsești. Asa este ea acum. Fiecare avem toane, fel si fel.

| BabaOarba a răspuns:

Decat sa-ti fie frica de singuratate, mai bine ti-ar fi frica sa nu pierzi timpul degeaba...

| Tito97 a răspuns:

Aia în 10 ani dacă nu o trimiți prin vacanțe pe care le vrea prin nu știu ce insule sau pe la Disneyland o să te ia la bătaie. Te vede sub papucul ei. Ia încearcă să schimbi rolurile și preia tu controlul, și devino mai egoist cu timpul tău, doar tu ești cel cu ouă în relația asta.

| VasileIanis a răspuns:

Bai baiatule ai probleme daca vb cu fete de 6 ani si tu ai 27 just saying

| FantasyBoy a răspuns (pentru VasileIanis):

De 6 ani e impreuna cu asta, nu ca ar avea ea varsta de 6 ani...:-)))