| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara tuturor!

Vreau să vă spun ceva.

Eu mi-aş dori foarte mult sa am Samsung Galaxy S22 Ultra 5G, acel telefon cu pix, banii îi am strânși pentru ca muncesc si banii i-am pus de o parte, dar problema este ca parintii mei nu ma lasa să mi-l cumpăr si asta ma supara, mama a zis nici sa nu te gândesti la așa ceva, ce esti tu esti om de afaceri, esti sef sa ai tu așa telefon, eu stiu o cunostinta care are acest telefon si este super si îl ador cum merge si cum face pozele.

In data de 27 Septembrie anul acesta în 2022 mi-am cumpărat un Samsung Galaxy S20 Fe 5G si telefonul este draguţ și foarte bun, se încarcă rapid bateria tine mult si nu m-a făcut de râs, până in ziua de astăzi nu am avut probleme cu el, dar problema este ca nu o sa mai primească actualizari de software din cauza că este destul de vechi si asta nu îmi place deloc, mai ales că este din 2020 si a venit cu Android 10 din fabrica si cu procesor Snapdragon 865 si plus că are plastic pe spate si asta îl face să para un telefon ieftin și spatele sa pară ca este facut de proastă calitate.

Cum pot să îi conving pe părinți sa mi-l pot cumpără, nu ca să mă dau mare sau ceva, nu sunt genul de persoana, dar de mult îmi doresc acest telefon Galaxy S22 Ultra 5G, adica de mult îmi doresc un telefon cu pix mare si performant.

Recunoscut ca si s20 Fe 5G este bun are certificare IP68, rezistent la apa, dar nu se compară cu s22 Ultra 5G.

Tot se zice că este rezistent la apa, dar nu aș face asta, sa îl tin in apa să vad dacă rezistă nu sunt nebun.

Sunt un fan Samsung si îmi plac mult.

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Câți ani ai?

| Wr3nch a răspuns:

Ai 18 ani? Daca da, is banii tai, il cumperi si te doare la bascheti de ce zic mama si tata. Fac mama si tata urat? Te muti in chirie si ai scapat de tiranie.

| NLS a răspuns:

Eu nu mi l-as dori.
Singurul telefon Samsung pe care chiar mi l-as lua e A52s
Dar nu il gasesc nicaieri la un pret corect.
La 3000 RON nu imi trebuie, la 355-365 euro (cat a fost pretul in Germania cand se gasea pe stoc), insa da.

Fratele meu si-a luat S22 Ultra, varianta de 1 TB, si are doar probleme cu el.
E la a 3-a carcasa schimbata si la a 3-a folie.
Dar nici astea nu sunt OK, si acum cauta din nou.
Deja a dat 170 euro doar pe carcase si folii.
Plus incarcatorul.

Poze face faine, dar cand le compari cu altele (de ex cele facute cu GT 2 Pro, ca asta mi-am luat eu) diferenta nu e destul de mare cat sa justifice pretul de APROAPE 3 ORI MAI MARE.

Bateria lui tine cu 1 ora mai putin decat a mea, pe testate (bine, eu am trisat putin, am blocat TOATE aplicatiile nefolosite cu ADB, pe cand la al lui nu le-am blocat).

PS: eu nu trebuie sa STRANG bani, ca sa imi permit sa imi iau caramida aceea cu pix.
Mi-l permit, cate unul tot a doua, sau maxim a 3-a luna.
Si totusi, nu mi-am luat, si nici nu am de gand.
Oare de ce?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Sunt un fan Samsung si îmi plac mult."
Și mătușa mea din județul Neamț are un Samsung cu care mă sună și îmi spune dacă rușii au intrat cu armata în Odesa și mă sună din nou când au treversat Nistrul în Republica Moldova. O și mă sună și când intră în Galați.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Cum pot să îi conving pe părinți sa mi-l pot cumpără, nu ca să mă dau mare sau ceva, nu sunt genul de persoana, dar de mult îmi doresc acest telefon Galaxy S22 Ultra 5G"

Părinții tăi sunt reduși în gândire de trebuie mereu sa îi convingi ca să te lase să faci ceva.

Simplu îl cumperi pe ascuns din banii tăi fără să știe ei și îi pui husa de la vechiul telefon dar ai grijă ca telefonul să aibă aceeași culoare cu cel vechi ca să nu își de-a seama.
Apoi faci în așa fel ca atunci când ești cu ei să scoți vechiul telefon iar când ești cu altcineva să îl scoți pe cel nou.
Va mai trece o vreme până când noul telefon va avea un aspect mai folosit și îl vei putea folosi de față cu ei. Nu își vor da seama că îl ai de mult timp.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Degeaba ai telefonul că dacă rușii intră în țară cu armata o să pice netul și curentul vom sta pe întuneric.

La anul în primăvară începe a treia mobilizare și vor începe iar luptele.

Răspuns utilizator avertizat
| Crackman a răspuns:

Man just asculta dacă îți prețuiești munca eu sunt de părere ca un telefon de gen iphone13, S22 nu merita chiar asa de mult ( eu am S22 simplu) adică da face poze este bun dar la finalul zilei tot la el vorbești, social media și cam atâta nimic în plus sau în minus. După ce ai zis sus ca din Septembrie ai acel telefon este una din cele mai bune strategii sa îți iei ceva top dar de generație mai veche care știi ca te tine încă 2 ani decât ceva proaspăt apărut cu costuri mari

| Yuoia a răspuns:

Ai un telefon bun cumparat de 2 luni si vrei deja sa-l schimbi? Mai e si 5G! O fi el fabricat in 2020 dar nu este "destul de vechi".
Copil rasfatat, voi nu stiti sa apreciati banii.
"de mult îmi doresc un telefon cu pix mare si performant"
Imi amintesc de primele telefoane. Erau 1/2 cat astea dar li se spuneau "caramizi". Acum toti vreti telefon mare. Cum sa le numim? Dulapuri?
Sigur nu dai bani in casa. Nu stii ce inseamna cheltuielile. Asteapta sa fii la casa ta, sa imparti salarul in mii de parti si apoi daca mai poftesti, cumpara "un telefon cu pix mare si performant" sau ce o mai fi la moda atunci. Daca vei mai pofti.
Singura ta sansa e sa pui mana pe carte, sa te faci mare sef pe undeva (nu doar de echipa) ca sa ai un telefon al dracului de scump. Succes!

| cfrtobias a răspuns:

Asteapta Samsung s23

| UserRo10 a răspuns:

Din ce citesc imi dau seama ca esti copil si ai o varsta frageda. Esti pasionat de tech si ai vrea ce e mai bun. In realitate tu chiar nu ai nevoie de un astfel de telefon. Sunt 100% sigur ca nici 10% din timpul de utilizare nu il vei folosii la potential maxim. Pastreaza banii sau investeste-i in tine, nu intr-un telefon care in 2 ani nici nu o sa ai mearga sau il spargi si te costa reparatia cat nu face.
Tine minte aici sfat de reamintit cand vei fii mare "Nu da pana la ultimul ban pe un moft"

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sunt banii tai, cumpara-l! Ce naiba, iti spune maica-ta ce sa faci cu banii tai?