| elenamarian95 a întrebat:

Va rog, sa imi spuna si mie cineva daca la cununia civila se ofera sampanie si ofiterului starii civile/primarului sau doar invitatilor? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Poți să iei și fără alcool; sigur vor fi și copii acolo.
Poți spune ofițerului stării civile: "M-aș bucura dacă ați servi un pahar de șampanie." Și îi poți spune că ai și fără alcool.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poti sa nu oferi sampanie nimanui; poti sa nu oferi nici o bautura; eu de exemplu nu am oferit nimic. Nu imi place sa mananc si sa beau in drum.

| Hammurabi a răspuns:

Se oferă tuturor celor prezenți în sala respectivă. Paharele de șampanie nu se recuperează (se zice că aduce ghinion) laughing

| Emanuela23 a răspuns:

Eu stiam ca si invitatilor