| anonim_4396 a întrebat:

Bună,simt atracție față de o fată mai mare decât mine cu un an, ea are 17 eu 16 suntem în același liceu, i-am dat follow pe insta și nu am primit back daca incerc sa îi scriu ii apare mesajul la cereri și cu siguranță nu o sa îl vadă, deci singura șansă e sa vorbesc cu ea face to face, nu știu ce să îi zic daca nu o cunosc, ce sa îi spun când mă duc la ea, va rog ajutor, vreau sa vorbesc cu fata asta neapărat! Daca mă ajută orice răspuns de aici o sa va zic

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru atata lucru nu trebuie sa vii sa ne intrebi pe noi, ca nu avem de unde sa stim de ce nu-ti raspunde fata aia si nici de ce nu te baga in seama, desi cred ca varsta este decisiva in acest caz, ea fiind 1 an mai mare si uitandu-se dupa baieti mai maturi, nu mai mici. dar intreab-o si vei afla raspunsul clar si direct, din gurita ei.

| sierra1 a răspuns:

Invit-o la un suc/cafea/... dacă e să fie, atunci va fi!

| Mosotti a răspuns:

Pai intalneste-te cu ea si invit-o la o plimbare ceva, zici si tu "buna, as vrea sa te invit la o plimbare, ai vrea?". Sau la o cafea.
Si daca vrea e bine, e deja jumate de usa deschisa.

Daca te place cineva, accepta imediat.
Si dupa aia te descurci tu, se va lega discutia de la sine daca e de bine, vorbiti si voi asa de toate, vezi daca iti lasa loc sa o iei de mana, sa ii dau un pupic ceva.

Iar daca te intreaba de ce vrei sa o inviti, ii zici ce ai de zis "draga, eu te plac, as vrea o relatie cu tine, tu ce zici?".
Si gata treaba.

| 3nhoney a răspuns:

Observ că ți-ai făcut alt cont ca să pui aceeași întrebare.

De unde știi că n-o să-l vadă? Încearcă să îi trimiți un mesaj. Poți să o abordezi în pauză sau o poți conduce până în stația de autobuz ori la metrou, iar pe drum îi poți spune ceea ce simți.