| ralucar226 a întrebat:

stau cu un baiat de un an si 2 luni, relatia mere bine dar ne suparam foarte mult unu pe celalalt, ne certam mult si aproape tot timplul este vina mea...as vrea sa ma ajutati si pe mine sa-mi ziceti ce as putea face sa mearga bine relatia, sa ma schimb sa fie bine si sa nu ne mai certam? ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| AoiTori a răspuns:

S-ar putea sa fie nepotrivire de caracter. Uite id meu alexas1996. Te pot ajuta eu cu treaba asta si iti pot spune cu cine te poti potri, din punct de vedere astral>

10 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Numai tu te poti ajuta. Daca vrei ca relatia voastra sa mearga te vei schimba asa dupa cum te-ai si gandit de altfel si nu vei mai fi capricioasa.

| Ecea a răspuns:

Eu nu am inteles asta.
Explica-mi si mie te rog : Relatia merge bine dar ne suparam foarte mult,ne certam mult si aproape tot timpul.

Cand televizorul nu merge bine,oricat am incerca sa il reparam pana la urma nu avem ce sa ii mai facem si ne luam altul.
Asa si cu relatiile, cand nu mai merge, altul/alta.

| Ecea a răspuns:

O sa-l schimbi mai devreme sau mai tarziu.

| Liquify a răspuns:

Am trecut si eu prin asta cam tot dupa un an de relatie... Daca va certati aproape mereu si zici ca de obicei din vina ta inseamna ca ai facut ceva ce l-a facut sa isi piarda increderea in tine. Ca sa te schimbi trebuie sa fi foarte atenta la ce vrea el. Bine asta nu inseamna ca trebuie sa fugi de acasa daca ti-o cere. Dar daca iti cere sa schimbi ceva la tine ce nu ti se pare absurd incearca. Si nu il minti pentru ca mai devreme sau mai tarziu va afla chiar daca pe moment ti se pare ca asta trebuie sa faci. In momentul de fata relatia mea merge foarte bine dupa aproximativ jumatate de an de certuri, deci te sfatuiesc sa fi cat mai deschisa la sugestiile lui, sa incerci sa te pui in locul lui si pe cat posibil incearca sa nu i aduci contraargumente cand va certati decat cand e chiar necesar.

| undercovergirl a răspuns:

Buna Raluca,

Eu iti recomand o carte care pe mine m-a facut sa realizez cateva lucruri pe care nu le stiam, despre barbati in general si relatia in sine.
Daca doresti sa o citesti vei vedea ca vei gasi majoritatea raspunsurilor la intrebarile tale.
Cartea se numeste Barbatii sunt de pe Marte, femeile sunt de pe Venus si o gasesti sa o citesti si online.
Sper sa te ajute macar in formarea unei idei despre relatia pe care o ai in momentul de fata. E o carte destul de interesanta daca stii ce anume sa imprumuti de acolo.
Succes!

| ralucar226 explică:

Imi place de el foarte mult si nu as vrea sal pierd pentru nimic in lumea asta e tot ce am mai scump pe lume

| ralucar226 explică:

Poi dragu meu adica merge bine drecu cand sunte unu langa altul ne intlnim super da ne certam mult la telefon ne certam pentru ca distata si e greu ca nu stam mai aproape unu de celalat...ce tu nai patit ca te intalegi bine cu ceva dar drecu va mai certati va iertati si tot asa si nu vreau sal schimb pe nimeni in lumea asta.

| ralucar226 explică:

Sau poate niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raluca,nu mai poti face nimic. daca erai casatorita.tot aici ajungeati. iubirea voastra s-a consumat in cei doi ani.nu mai aveti nimic in comun.doar certurile.

| Sckipper a răspuns:

Daca iti place de el incearca sa te schimbi, daca nu da-i papucii si ia-ti altu mai bun