| Covaci_Maria_1996 a întrebat:

Buna, sunt căsătorită de 5 ani si am un copil de 9 luni. Ceea ce vreau sa spun e ca l-am iubit foarte mult pe soțul meu si am luptat mult sa fiu cu el pentru că atunci când l-am cunoscut el era divorțat și avea un copil si nimeni nu a fost de acord cu asta dar până la urmă tot am ales sa fiu cu el orice ar fi, toate bune si frumoase pana anul trecut când eram însărcinată am aflat ca ma înșeală de câteva luni cu o fata minoră de 16-17 ani a fost o dezamăgire foarte mare pentru mine si am suferit mult dar am ales sa trec peste pentru copil, dar cu toate astea cu timpul am ajuns sa nu mai simt nimic pentru el practic simt ca traiesc cu un străin în casa si nici el nu isi da silința să schimbe ceva ii convine ca trăim asa. Am de mult în gand faptul că as fi mult mai linistita fara el si ma gandesc la divorț dar nu stiu cum sa incep o discuție cu el despre asta si nu as vrea sa gresesc făcând asta.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vino cu mine il inseli in strainatate daca arati bine apoi bagi divort.

| cuvant a răspuns:

Buna Maria,
Nu gresesti sa incepi sa discuti cu el si sa-i spui ce te deranjeaza si sa ceri si lui sa spuna acelasi lucru.
Daca stie ca ai aflat intreaba-l cum vede situatia deoarece tu te simti singura cand el merge si ofera la alta femeie ce tie nu iti ofera.
Pune lucrurile pe fata si spune-i ca nu-l simti langa tine si asta nu va ajuta in nici un fel.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti-a spus de ce a divortat? Cred ca acelasi motiv exista si acum. Ii place sa-si insele nevasta. Daca stiai asta, este doar vina ta ca nu te-ai gandit.

| Freya1 a răspuns:

Eu cred ca inainte sa discuti cu el despre asta ar trebui sa iti iei masuri de precautie.Sa iti pregatesti locul unde o sa mergi sau unde stai, sa stii sigur ca mai ai cateva persoane ce te sustin si poate chiar sa vorbesti cu un avocat despre pensiea alimentara si etc.
Nu sti cum va reactiona el si daca nu cumva in momentul in care discuti cu el, el nu isi ia masuri de precautie sa te faca sa iesi in pierdere.
De gresit nu ai de ce sa gresesti daca nu il mai iubesti si el te mai si insala.Pregatestete temeinic si cand esti sigura ca sti cam tot ce e de facut vorbeste cu el sau chiar divorteaza.

| ℓαυяα a răspuns:

In primul rând ar trebui sa discuți cu el despre ce simți. Nu știu dacă poți trece peste infidelitatea lui, dar dacă a făcut asta acum, o sa o facă și pe viitor. Știu ca ai vrea sa rămâi cu el pentru copil dar micuțul când o sa crească o sa te vadă mereu nefericita. Copilașul ar trebui sa crească intr-un mediu sănătos, unde părinții se iubesc și se respecta, nu sa vada certuri. Oricare ar fi decizia ta, meriti sa fii fericita happy

| GirlOnline81 a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc: motivul pentru care a divortat se repeta cumva acum?

| Delilahhh a răspuns:

Fii curajoasa!
Trebuie sa te pui pe primul loc. Daca te-a inselat, nu e ca si cum nu o va mai face. Trebuie sa te respecti si sa iei atitudine. Copilul e la mijloc dar copilul nu isi doreste o mama nefericita. E mic dar simte. Mai tarziu iti va reprosa ca ai fost slaba.
Nu iti trebuie un moment potrivit. Va cunoasteti, deschide subiectul pur si simplu. Deschide o "discutie serioasa" si spune-i ce simti si ce traiesti in sufletul tau.

| Foreveryoung1548 a răspuns:

Bună maria! Încearcă sa vorbești cu soțul tău despre situatia aceasta, tu nu meriti sa suferi pentru el deoarece din punctul meu de vedere este un pedofil care te-a înselat cu o minoră de 16-17 ani, spune-i ca trebuie sa se gândească la soarta copilului vostru si la educatia lui, dacă nu va înțălege asta si va continua sa te însele. Divorțează, nu merită sa stai cu el sa suferi si mai târziu copilul din cauza asta.