| CristinaBB a întrebat:

Buna,

Sunt Cristian, am 17 ani si jumate, de 2-3 luni am inceput sa am probleme cu parintii legate de relatia mea. Sunt cu un baiat de aproape un an de zile, el este cu un an mai mare decat mine. Parintii mei nu prea vad cu ochii buni relatia mea, deoarece noi nu suntem o familie instarita. El provine intr-o familie foarte bine instarita, parintii lui au o afacere in Germania. Tata mereu imi spune sa renunt la baiat deoarece noi nu suntem de "nasul lor".

Noi ne iubim foarte mult si pe el nu-l intereseaza deloc situatia mea financiara, dar parintii mei imi spun zilnic sa renunt la el. sad

4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sa stii ca parintii tai au dreptate. acum, la varsta asta, evident ca nu conteaza, nici la Romeo si Julieta n-a contat nimic happy dar mai tarziu o sa apara situatii, te asigur, stiu din experienta proprie si din a altora, si evident ca nimeni nu a crezut asta la inceput. oricum, iti poti calma parintii spunandu-le sa va lase in pace ca sunteti foarte tineri, aveti destul timp inainte sa va dati seama despre ce este vorba cu adevarat si ca nu o sa va casatoriti chiar mainewinking succes!

| Cherilyn a răspuns:

Buna, Cristinahappy
Daca el te iubeste cu adevarat si nu cauta sa te culci cu el(mai ales daca nu esti inca pregatita), atunci nu avd de ce ar trebui sa-i dai papucii.
Gandeste-te putin. Majoritatea parintilor cauta pentru fiicele lor cei mai buni baieti, cu studii superioare, masina, bani, iar acum ca tu ai o sansa cu un astfel de baiat nu ar trebui sa dai cu piciorul.
Cine stie, daca relatia voastra va rezista ati putea sa va claditi un viitor impreunahappy
Explica-le parintilor tai ca tu esti fericita alaturi de el. Putea sa aleaga alte 1000 de fete cu stare materiala apropiata de a lui, dar te-a ales pe tine.
Nu te pune pe ganduri asta, nu crezi ca acest lucru te face mai speciala decat pustoaicele de bani gata? happy
Numai bine si iti doresc succes!batting eyelashes

| benga94 a răspuns:

De obicei cei cu bani mai multi nu tine de relatie, asa sa se culce cu tine 2-3 luni si isi face alta, daca ar fi sa te ia de nevasta gandeste-te ca o sa iti reproseze la orice cearta ca parinti tai nu tiau dat nimic si ai lui au dat multe si au facut multe, adica o sa iti scoata ochii mai mult ca sigur va face asa, gandeste-te bine ca parinti tai nu iti spun ei degeaba sa il lasi, de obicei e bine sa iti faci pe cineva cu situatie asemanatoare tie.

| MMIkuTzza a răspuns:

winking te inteleg..in orice caz nu ar trebui sa renunti la el daca va iubiti cu adevarat