| Biancasata a întrebat:

Bună..Sunt cu un băiat 2 ani..Totul nu prea mai merge bine iar astazi m-am certat destul de rău cu el...Iar el mi-a zis ca vrea sa luam o pauza, va rog mă puteți ajuta cu un sfat îl iubesc foarte mult și am plâns și plâng în continuare.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci, daca il stresezi in momente de genu doar inrautatesti situatia, lasa-i pauza asta si daca te iubeste si el o sa se intoarca

| Violleta2022 a răspuns:

Cand iubesti pe cineva foarte mult, nu te certi cu el si nu ajungi la pauze.
Oamenii care se iubesc cu adeavarat, nu se cearta, nu se jignesc si nu se despart!
Plansul nu ajuta! Nu repara cuvintele grele, sau urate spune la nervi.
Cand se ajunge la pauze in relatie, se ajunge curand si la despartirea definitiva.
Consider ca ar fi o decizie inteleapta sa rupeti relatia acum, inainte sa va faceti zile fripte unul celuilalt.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă au trecut doi ani, aceasta este mult în viața unui om și în viața unui cuplu.
Ai spus - sunt cu un băiat de 2 ani.
Nu ai fost cu el, ai fost lângă el, așa se vede din ce scrii.
Eu zic așa. Să analizezi tu, ce înseamnă acel - totul merge nu prea bine.
Totul merge, deci merge.
Nu prea bine, din ce punct de vedere, al tău, al lui?
Dacă este vorba de o pauză, să stabiliți limitele pauzei.
Mai mult de o lună înseamnă despărțire.
Apoi, să faceți o ședință de analiză a ceea ce a fost, și cum vreți amândoi, și ce va face fiecare ca relația să revină și să meargă.
Te înțeleg că plângi și probabil vei mai plânge până se vindecă rana.
Dar să fii conștientă, plângi după un - obiect- ce nu era al tău.
Plângi după un ideal ce era și mai este doar în mintea ta.
Dacă vrei ca o relație să meargă, ea se construiește (și se dărâmă) zilnic.
Nu merge așa.
Eu m-am îndrăgostit, îl iubesc.
Acesta este un fix pix.
Se traduce prin îl doresc să fie al meu, ca un obiect propietate persoanlă, iar dacă nu va fi al meu, eu o să plâng.
E dreptul tău să plângi, dar obiectul acela nu a fost și nu o să fie niciodată al tău dacă nu plătești prețul zilnic cu cele 5 limbaje ale iubirii, iar eu l-am descoperit pe al 6-lea.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/al-saselea-semn-de-iubire.html
Așa deci.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pauza = el penetreaza gauri noi, tu plingi ca proasta. Mdah...

| Freya1 a răspuns:

Lasa-l o perioada in pace, probabil chiar aveti nevoie de o pauza. Daca te iubeste si e de tine ii va fi dor si te va cauta dar nu il sufoca.

| Andreeush a răspuns:

Treci peste, nu mai plange că nu îl aduci înapoi.
Dacă te iubea nu te lăsa.
Mai sunt și alți băieți pe lumea asta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu exista pauze in relatii. laughing Daca il iubesti atat de mult, de ce v-ati certat ca prostii?

| Felys a răspuns:

Daca esti rea de gura, s-o fi saturat baiatul de talentele tale, o pauza insemna de fapt finalul, treci peste si mergi mai departe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si trebuia sa scrii neaparat pe TPU. Lasa-ma sa ghicesc : pe FB ai deja statusuri in care zici ca esti trista. De parca esti prima sau ultima persoana care "ia o pauza".

| Adi88 a răspuns:

Mai bine cu o pauza. Timpul le rezolva pe toate, stati despartiti un timp si asa o sa va fie doar unul de celalalt. Ai sa vezi...

| AkyMinowara a răspuns:

Depinde de motiv. daca ti-a cerut ceva si ai refuzat sau ti-a impus ceva e mai bine sa-l uiti. nu merita. dar daca tu ai gresit ar fi indicat sa-l cauti si sa te explici.
in fapt, daca prietenul tau vrea o pauza asta se traduce prin "nu mai vreau cu tine, am gasit alta si nu vreau sa-ti spun".

daca vrei o sugestie care sa functioneze ar trebui mai multe detalii despre voi doi (varsta, preferinte, MOTIVUL certei, etc.)

| axelalex232 a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi, ca daca o persoana te place, te place asa cum esti fie ca ai defecte sau nu, fie ca ai momentele tale sau nu. El trebuie sa fie langa tine si sa te sprijine. Daca ti-a cerut o pauza, probabil nu mai simte ce simtea inainte. NU MAI MINTITI MA FATA SI NU O CONSOLATI PRIN MICIUNI CA NU O AJUTA CU NIMIC VRAJALA VOASTRA.