| MartinAlabert a întrebat:

Bună, sunt cu un băiat, de 3 zile, nu e urât dar nici frumos dar nu îmi place cum se îmbracă, are doar 3 bluze pe care le poarta zilnic și sunt pe corp și pare slab tare.
Cum sa ii spun să poarte alte haine?

Poate pare o întrebare superficială, și da este, dar vreau un răspuns

32 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Daca iti place de el, ori il accepti, ori de duci la altul.
Nu esti tu Dumnezeu sa ii zici omului cum sa se imbrace ca asa ti s-a sculat tie. Daca nu miroase urat de la haine, e ingrijit si spalat, ce mama ei de treaba de intereseaza pe tine ca are 2 bluze? Da, e superficiala. Atat intrebarea, dar mai ales gandirea ta in sine. L-ai face sa se simta foarte prost doar ca sa ai tu satisfactia sa il vezi imbracat cum iti convine. In locul lui m-as retrage frumos si te-as lasa in durerea ta

| RAY a răspuns:

Dul la shopping. baiatul nu stie asta

| Bondarel99 a răspuns:

E un nou stil de viata, se numeste minimalism. Sunt o gramada de oameni care au garderoba minimalista, adica isi pastreaza 3-4 bluze, 2 perechi de pantaloni si ce mai vor ei pe care le poarta pana isi cumpara altele cu care sa le inlocuiasca.
https://www.youtube.com/watch?v=N7MCSd46alk
Bine asta e doar asa o idee :)

Daca sunt spalate si ii vin bine, probabil ca nu ar fi o problema.
Tot ce poti face e sa vorbesti cu el despre asta. Sau sa ii cumperi tu ceva de imbracat.

| Caro34 a răspuns:

Daruieste-i ceva si spune-i ca tii la el si ca ti-ar placea sa-ti povesteasca despre el, despre ceea ce ii place, apoi incetul cu incetul ii pui si o intrebare despre îmbrăcăminte... Poate e o persoana modesta sau poate nu realizează ca e zilnic in aceleasi haine! Am intalnit genii insa care aratau ciudat, nespălați, modesti etc. si cand i-am intrebat ce-i cu ei imi raspundeau ca timpul a trecut asa de repede si nu au mai apucat sa facă ceva pentru ei fiindcă toata noaptea rezolvau probleme, jucau sah, schite tehnice si dormeau ca mine pe birou langa o cana goala de cafea si cu pixul in mana. Ironia sortii... mereu stiam unde am ramas! laughing Daca-l placi, ajuta-l sa se regaseasca - in Universul lui viata are o alta însemnătate! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar fi frumos să-i spui poate e un băiat mai saracut și atât poate.
Dacă pe tine te interesează asta ar fi bine să-l lași caută ceva pe placul tau.Pe o parte te înțeleg nu poți ieși pe strada cu unul care arata sh.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E vb ca asa sa obisnuit nu ca e sarac, noi nu de dam seama de asta, mai mult ne intere un tel nou.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu cred.Baieti din ziua de azi mai ales cei de varsta ei cred ca pun mare pret pe haine si pe cum arata poate chiar nu are.Astea de varsta ta cunosc si eu cel putin doi care fac cum spui am avut si eu problema asta laughing

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty nici eu nu am multe haine decat ce imi place, nu vad de ce sa am multe sa nu le port, chiar luna asta o sa cumpar sa vad, revenind la subiect poate acel baiat nu are nevoie.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ba da ai nevoie Ray deoarece hainele se mai uzeaza nu poti sa ai doar 3 bluze si sa le porti continu.Nu trebuie sa cheltui milioane pe ele ti le poti lua si de la si nu e o problema asta dar sa porti si altceva (si curate bineanteles) se le asortezi cat de cat sau sa dea bine pe tine nu le arunci asa la voia intamplari numai sa nu iesi dezbracat ca apoi sa te miri ca nu atragi fete, o sa le dai impresia ca esti nepasator, dezordonat etc

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Draga mea eu nu caut sa atrag fete, sa imi placa mie asta e important

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu am vorbit de tine am vorbit la general dragul meu...Tu erai cu aspectul fizic ca ne aranjam sa ii placa la x y de noi nah acum...

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Categoric conteaza aspectul fizic, as fi ipocrit sa spun ca nu conteaza si cum ne imbracam conteaza extrem de mult, dar eu am citit in bunele maniere ca degeaba ai un dulap de haine urate care nu le porti mai bine cateva care sa fie frumose si elegante, eu pe chestia asta merg, mai bine imi adun cumpar ceva frumos scump decat ieftin si urat

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eu imi cumpar ce haine imi plac si ieftine si scumpe si care sa imi placa cum imi vin iar cu parteneru de viata merg la cumparaturi sau imi place mult sa ii cumpar haine chiar ii iau mai multe lui decat mie laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da.Dar suntem într-un secol în care contează foarte mult aspectul fizic.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Atunci si MartinAlabert sa isi ia iubitul la cumparaturi, asta e si concluzia, dar macar te atrage fizic acel baiat?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mereu a contat, omul mereu a fost o fiinta vizuala

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Acuma da laughing

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Intrebarea era pentru MartinAlabert, tu stiu ca il iubesti ca in ultima zi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi la albinutza asta, eventual cumpără-i tu haine sau, ce mai, o garderobă.Că doar aşa e firesc după 2-3 zile de ralație. Dacă eşti fată bună îl şi întreții, că doar d-aia ți l-ai luat laughing.
Sfatul meu, scapă de el.
Poate chiar au dreptate endo şi falokrat cu miştourile lor, şi atunci e cam nasol să stai cu unul d-ăla.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o deranjeaza asa tare, sa ii cumpere ea. Daca el asa traieste si se simte bine, crezi ca s-ar schimba pentru cineva cu care este impreuna de 3 zile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Normal că nu.Ți s-a părut că am spus pe undeva că nu e vina ei?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da, in cazul in care vrea sa ramana cu el si nu vrea sa se schimbe.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti placa tie atat timp cat ii plac lui. Mai bine l-ai lasa balta, cred ca merita ceva mai bun.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Roagă-te să vină frigul să-și ia geaca laughing
Acum serios vorbind, dacă atât are, atât poartă. Plus că băieților nu le pasă de câte ori umblă cu aceleași haine, atât timp cât lor le place și se simt bine. S-ar putea simți jignit dacă-i menționezi de haine. Dacă chiar nu are altele?

Răspuns utilizator avertizat
| b4stefa a răspuns:

I.ai tu cateva camasi, fara sa il faci sa se simta dator sau penibil sau inferior. daca vrei sa schimbi ceva
Just do it! :-)

| Punyaso a răspuns:

Roagă-l să-şi schimbe hainele, că nu-ţi dă bine la ochişori, şi dacă nu acceptă ameninţă-l sau spune-i ca nu e atrăgător sau nu e frumos aşa.

| Flapjacksssss a răspuns:

Ținând cont ca probabil il iubesti pe tipul asta, trebuie sa.l accepti cum este, poate are o problema financiara sau cine știe.
Sau mai simplu, discutati despre asta, conversatia in relatie este incredibil de importanta, si atat timp cat tie iti este rusine cu felul in care se îmbraca nu e bine, sper sa va tina cat de mult se poate, si nu uita sa discuti cu el ceea ce te deranjeaza, sa va tina mult si bine happy

| cristinabiancadenisa a răspuns:

Ai drepate, e o intrebare cam superficiala laughing Nu are rost sa il schimbi, asa cum nu are rost sa fii impreuna cu un om pe care vrei sa il schimbi. Poate ca ai mai auzit toate profunzimile astea si de la altcineva, dar sunt cat se poate de adevarata. Nu-s de acord cu ideea ca "haina il face pe om", nici cu ideea asta a ta de a-i schimba stilul. Fiecare dintre noi avem un stil aparte, pentru care nu e nevoie sa avem o multime de bani... dupa 3 zile nu e vorba de iubire, clar, dar daca l-ai placea indeajuns de mult nu te-ai mai uita la aspecte de genul asta. Lasa-l sa fie el. Iubeste-l pentru ceea ce e EL, nu pentru ceea ce ai vrea tu ca el sa fie. Poti la fel de bine sa iti gasesti pe altcineva daca pe tine te preocupa probleme de genul asta.