| ucx4m2h7nnnn a întrebat:

Sunt foarte nedumerit cu ceva. Deci eu sunt impreuna cu o fata de un an si jumatate si nu am putea fii despartiti pentru nimic in lume.Tot timpul ne ferim doar de frica de nu a afla mama si tata ei
La mine parintii mei au acceptat si toate rudele in afara de mama si tata ei. Dar problema e alta! Si chiar vreau sa aflu nu stiu si nici nu imi dau seama am.cautat si pe internet.
Deci. Fratele lui bunica mea a avut o femeie si a facut 3 copii cu ea. Mama mea este nepoata lui Si aceii copii mie imi vin veri de gradul al 2-lea. Acum 3 ani Fratele lui bunica mea a divortat de femeia aceea si, si-a luat altă femeie acum... avand deja o fata si un baiat. si eu sunt impreuna cu fata la noua lui femeie, Eu acum fiind verisor de Gradul al 2-lea Cu ea dar vitregi si daca ma voi casatorii cu ea mama mea va fi si soacra tatalui ei vitreg dar si nepoata dreapta. Cum am mai zis avem 1 an si jumatate impreuna si parinti nu vor sa accepte si nici sa inteleaga ca noi suntem impreuna. Pentru ca zic ca suntem neamuri. Dar eu tot timpul am stat cu, concluzia ca nu suntem. Si din simplul fapt ca nu ne lasa sa fim impreuna. Am hotarat sa intreb aici. Imi puteti spune va rog ce grad de rudenie ar fi si daca s.ar putea perimite casnicia. Eu zic ca nu are nicio legatura fiind verisoara de gradul al 2-lea vitrega.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Daca e vitrega. Nu are treabă.
Daca nu e, atunci e grav

| ucx4m2h7nnnn explică (pentru Elena9328):

Da e verisoara de a -2-a vitrega deci nu am nimic in comun nu? De fapt stiu ca nu am niciun fel de sange dar ma refer as putea ramane cu ea nu?

| Roxin a răspuns (pentru Elena9328):

Intr-un fel, toti suntem rude intre noi. laughing
Evident, privit la o scara mai larga.