| Dora12 a întrebat:

Buna!
Sunt foarte trista si chiar simt nevoia sa ma descarc cuiva.
Eu am 12 ani si m-am indragostit de verisorul celei mai bune prietene a mea care are 18 sad, eu l-am intalnit de vreo 2 ori dar nu am vorbit(mi-a fost prea rusine),dar odata prietena mea i-a aratat lui o poza cu mine si el a zis ca sunt "draguta",atunci am prins curaj si i-am scris pe Facebook si el a raspuns destul de frumos si am tot vorbit si pana la urma el m-a chemat sa ne întâlnim, eu eram in al 9-lea cer,ne-am intalnit si mi-a spus ca sunt mai frumoasa in realitate decat in poza si m-a luat in brate,s-a comportat foarte frumos,dar la un moment dat s-a schimbat complet, adica mi-a zis sa pun mana pe carte si ca daca mama nu stie ca eu la 12 ani imi caut iubiti pe Facebook o sa ii spuna el,mi-a zis ca eu nu sunt decat o copila si daca tot am chef sa ma joc de-a dragostea sa ma joc cu copii de varsta mea )):
M-a facut sa ma simt ca ultimul om si nu consider ca meritam asta,adica putea sa nu imi raspunda pe Facebook si intelegeam ideea,nu sa ma faca sa indragostesc de el si apoi sa se comporte asa.

As dori niste sfaturi cum sa il uit, fiindca si acum ma mai gândesc la el...

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te-a facut cu nimic sa te indragostesti de el, te victimizezi si arunci vina pe el aiurea.
Baiatul a fost chiar foarte finut, poate sa-ti rada in fata si sa-ti zica direct. El a vrut sa actioneze mai elegant, sa-ti spuna fata in fata ca diferenta intre voi e prea mare si nu aveti niciun interes comun.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-a raspuns foarte bine. Esti cam mica pentru el. Joaca-te de-a dragostea cu alti copii de varsta ta. Nu el te-a facut sa te simti ca ultimul om ci tu singura. Bravo lui!

| Dora12 explică (pentru darrio2007):

Cei de varsta mea sunt niste plangaciosi si sunt mici, daca tot nu voia sa aiba ceva cu mine nu trebuia sa imi raspunda pe Facebook si sa imi vorbeasca asa de frumos...

| Violleta2022 a răspuns:

Biataul are dreptate, la 12 ani esti foarte micuta si ar trebui sa stai in casa sa te joci cu papusile, nu sa-ti cauti iubiti pe FB, pentru ca nu-i normal si nici sanatos.
Bravo baiatului ca ti-a dat o lectie adevarata!
Cum poti sa-l uiti? Pune mana pe carte si toceste de dimineata pana noaptea la culcare!

| Deaad a răspuns:

Foarte tare băiatul ala.
Credeam ca îmi zici ca te-a *** ca era caz de pedofilie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam mica pentru relatii si mai ales cu tipi cu 6 ani mai mari ca tine.
Probabil el a vrut sa para mai dura spunandu-ti asta ca sa nu-ti mai treaca prin cap asemenea idei, considera-te norocoasa ca baiatul nu si-a batut joc, putea sa-ti ceara sa faci sex cu el si cine stie poate ai fi acceptat, ideea e ca esti prea mica pentru relatii.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cred ca o experienta pentru care nu esti pregatit poate fi dureroasa si ne poate influenta emotiile si comportamentul, pentru multa vreme. Este foarte important acum sa intelegi acest episod intr-un mod adecvat, astfel incat nu doar sa "treci peste" ci si sa poti, in viitor, sa ai relatii armonioase cu persoane mai compatibile. Ai nevoie sa accepti faptul ca exista aceasta diferenta de varsta si aceasta incompatibilitate intre tine si acest baiat, care de fapt a actionat corect, in ciuda faptului ca nu a reusit sa se faca inteles intr-un mod mai frumos.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Dragostea e cel mai puternic sentiment pe care il poate avea omul.
Doresti sa il uiti? Poate se va intampla, poate nu.Insa tine minte ca timpul vindeca toate ranile!

| MattyAjuta a răspuns:

Alcool,tigari,si sex cu barbatii de 40 in sus, barbatii de culoare preferabil, sunt mult mai dezvoltatiwinking