| Anonim6282 a întrebat:

Sunt impreuna cu un băiat de 7 luni. De cateva zile ma simt tristă. Am stat sa ma gandesc daca sa ma despart de el sau nu. Cand ma gandesc sa renunț la el încep să plâng. I-am spus ce simt....Si la fel. Am început să plâng. Nu vreau sa ma despart de el dar nu mai ma simt fericita. Din cauza carantinei ne-am văzut mai rar. Credeti ca acesta e un motiv? Vreau păreri și răspunsuri serioase si fara jigniri...

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca aveti sentimente puternice unul pentru celalalt carantina nu ar trebui sa fie o piedica dimpotriva ar trebui sa va intareasca sentimentele, si pe mine ma impiedica carantina sa vin acasa, sunt plecata deja de 3 luni dar nu ne despartim din cauza asta.Tu probabil te simti trista pentru ca iti este dor de el si vrei sa scapi de acest sentiment si crezi ca despartirea este o solutie dar nu este asa. Daca incepi sa plangi doar la gandul despartirii exact cum ai specificat si tu in intrebare atunci nu o face, mai rezistati putin daca va iubiti.Multa sanatate!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La un moment dat tot ajungeti sa va despartiti ca e acum sau mai incolo tot una e.

Bula
| Bula a răspuns:

Carantina tine doar de cca. 2 luni.
Ce ai fi facut daca armata inca ar fi obligatorie pentru baieti, iar el ar fi primit permis doar odata la 6 luni, timp de 1-2-3 sau mai multi ani?
Acest timp de pauza este si o proba de rezistenta. Daca-l uiti sau renunti atat de repede, atunci inseamna ca ceva "schioapata" in relatia voastra.
Reflecteaza asupra relatiei voastre, unde sunt problemele, pune in balanta aspectele pozitive si negative, iar atunci vei putea sa ai o alegere si o atitudine potrivita.

| Anonim6282 explică (pentru Bula):

Nu vreau sa il uit. Vreau sa raman impreuna cu el. Vreau doar un sfat. Ce sa fac sa ma simt ca inainte? La fel de fericita

| AlexandraR21 a răspuns (pentru Anonim6282):

Incearcă sa i spui cum te simti sa vb mai mult. Sa va amintiti de clipele frumoase cand erai fericita..incercati sa reveniti la cum erati...

| Bula a răspuns (pentru Anonim6282):

Va mai intalniti ocazional, vorbesti cu el prin telefon, etc.
Peste cateva saptamani lucrurile se vor relaxa, va veti putea intalni mai des.
Pana atunci trebuie sa mai rabzi putin.

Daca el nu te asteapta, atunci nu-i de tine. Si viceversa.

| Anonim6282 explică (pentru Bula):

Ne-am intalnit saptamana trecuta. El ma asteapta nu este asta o problemă. Dacă aș scapa de starea asta nasoala sigur ar reveni totul la normal

| Adry05 a răspuns:

Crec e de la lipsa contactului fizic, s-a cam rupt legătura

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fericirea ta se bazeaza 100% pe relatia ta cu tipul ala? Altceva nu faci cu viata ta?
Daca esti trista, inseamna ca ai o viata trista. Baiatul ala nu are nici o vina, iar o relatie cu o persoana nu trebuie sa-ti schimbe total viata.
Varza asta pe care o simti, ai creat-o tu. Vrei sa te desparti sau sa ai o relatie fericita, pentru ca altceva nu stii sa faci. Cauta fericirea in alta parte, relatiile nu sunt un drog ori o realizare.
"Carantina" nu are nici o relevanta, nu umbla nimeni sa verifice cine cu cine doarme.

| Andrei200202 a răspuns:

Doar tu știi dacă merită sau nu să te desparți de el

| Clytia a răspuns:

Dacă nu te mai simți fericită în relația ta și nu găsești o soluție, atunci cea mai bună alegere ar fi despărțirea. Deși poate ți se pare ceva extrem acum, crede-mă că e mult mai bine decât să stai cu zeci de gânduri care nu-ți fac deloc bine. Am trecut prin asta, deci știu cum e. Când o să dai de persoana potrivită, nu o să mai ai îndoielile astea!

| Anamaria9916 a răspuns:

Îl iubești? Dacă răspunsul e "nu", din experiență proprie îți spun să te desparți de el acum. Am fost 3 ani împreună cu un băiat. Nu eram fericită, dar îmi era frică să mă despart de el. Îmi era prieten, era ca un frate și îmi era frică să nu îl rănesc, dar niciodată nu l-am iubit... credeam că în timp mă voi atașa de el, dar nu a fost așa. Amânând despărțirea am făcut mai rău. Am început să îl urăsc. Să îl consider o piedică...

| Anonim6282 explică (pentru Anamaria9916):

Eu îl iubesc pe el si el pe mine. Doar că mă simt tristă. Dacă m-am gândit să renunț la el am inceput sa plâng. Nu vreau sa ma despart de el doar ca nu stiu ce sa fac sa ies din starea asta groaznică

| AlexandraR21 a răspuns:

Bună. Carantina nu ar trebui să fie o piedică. Este doar o distanță. Daca iubirea e adevărată ar trebui să continuati. Dar dacă nu simti nimic pentru el si... poate sunteti impreuna din alt motiv...nu mai fii cu el. Parerea mea

| Anonim6282 explică (pentru AlexandraR21):

Ne iubim doar ca de la un timp sunt trista. Nu vreau sa renunț la el. Vreau doar sa gasesc o solutie sa imi revin.