| anonim_4396 a întrebat:

Sunt însarcinata în 6 săptămâni. iau acid folic și elevit ma simt rău... mi se pare ca totul miroase urat de mâncat nu pot sa mănânc deloc. decât pâine cu Nutella atata pot manca sa nu vomit. Ma simt slăbită ca o leguma deși am o imunitate ridicata și sunt mai voinica. Tremur transpir. sunt singura acasă spitalul îl am la 50 de km. nu știu ce sa mai fac cand o sa mi treacă? Sau ce sa fac sa diminuez grețurile și durerile. Menționez ca beau apa cu lamaie dar degeaba. Sunt la pământ

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ceea ce experimentezi, asa este cand esti gravida, toate trecem prin asta, mai mult sau mai putin. Pentru atata lucru nu te duci la spital, pentru ca miliarde de femei trec porin aceeasi situatie, la toate ne este rau in primele 4 luni de sarcina, daca ai sarcina toxica, chiar toate cele 9 luni.
Din pacate, nimeni nu te poate ajuta, trebuie sa te calmezi ca din greturi si ameteli nu a murit nici o gravida!
Iti vor trece dupa primele 4 luni de sarcina!
Faci bine ca iei elevit si acid folic, asta ajuta ca fatul sa se dezvolte normal si sanatos.
Incearca sa manaci mai multe fructe si legume proaspete!

| FoundYouLover a răspuns:

Buna.Din cate am auzit, greturile ori iti vor trece cu totul dupa primele 3 luni ori se vor diminua considerabil.In legatura cu restul, nu stiu.Du-te eventual la farmacie si intreaba daca au niste vitamine pe care sa le poata lua si gravidele, sa nu le afecteze nici pe ele nici pe copil.

| francezu21 a răspuns:

Esti Gravida!

| anonim_4396 explică (pentru francezu21):

Știam asta laughing am specificat prima data asta