| Twister09 a întrebat:

Buna, sunt într-o relație cu o fată de 8 luni, ne intelegem bine nu ne-am certat niciodata.
Dar ea are o prietena, dintr-un sat de lângă orașul nostru, si mi se pare ca vorbeste mai mult cu ea decat cu mine.
De exemplu ieri a fost activa pe wapp, i-am scris la 23:44 Si ea a iesit la 23:47 De cand a iesit nu a mai intrat si mie nu mi-a răspuns deloc la mesaj.Plus ca dupa ce a iesit nu a mai intrat deloc pe wapp ca a adormit. Urăsc chestia asta ca vorbeste mai mult cu ea.
Nici nu stiu ce sa mai cred. Ii pasa până la urmă sau nu ii pasa? Voi ce credeti?
Ea zice ca ma iubeste foarte mult si ca vrea sa fie toată viața cu mine.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Toate spun asa pana te inseala cu altul da stai ca si atunci spun asa

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca era mult prea tarziu azi noapte ca sa stea de vorba si cu tine, de aceea nu ti-a raspuns.
Oricum, din bun simt, nu o contactezi la ore atat de tarzii.
Ii lasi mesaj devreme si o rogi sa te caute cand poate.

| SkyPilot a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa fii gelos pe prietena ei. Daca relatia dintre voi merge bine, nu ai niciun motiv de ingrijorare.
Poarta-te frumos cu ea si nu crea probleme din nimic!

| MGEORGESCU a răspuns:

Curiozitatea mea este urmatoarea: de unde ai tu certitudinea ca respectivei prietene i-a raspuns la mesaj? Sa presupui e una, sa stii asta cu certitudine e altceva, si chiar si asa nu prea vad de ce ai ajunge sa fii gelos pe prietena ei, intelegeam daca era un prieten. Sunt de acord cu ideea ca te deranjeaza ca se intampla sa comunice cu ea mai mult decat o face cu tine, dar pana la urma mai schimba si ea o parere si despre alte aspecte pe care nu le poate vorbi cu tine, chestii de fete, zic. Daca ii pasa sau nu poti vedea si din alte aspecte, e pripita concluzia asta. In plus cand iubim un om ii mai dam si libertate, nu-l tinem captiv. Sper sa intelegi ca ea te iubeste si atunci cand nu vorbeste cu tine, si atunci cand nu-ti raspunde la mesaj, si atunci cand vorbeste cu prietena ei, asta daca nu ai si alte motive care te fac sa crezi asta.

| Blonda00 a răspuns:

Mhm nu știu o să ți dai seama după comportamentul ei o fata care iubește ar fi în stare să facă orice pentru persoana iubita. de unde ești așa sigur că ei ia răspuns și ție nu? Deci nu inteleg