| anonim_4396 a întrebat:

Buna.Sunt într-o situație cam grea.
Încep a vă spune că am prieten, ce-i drept diferența dintre noi e destul de măricică, e de 6 ani.Recent părinții au plecat din țarănși l-am chemat la mine, el a spus că nu poate.Am sunat o prietenă care a venit, însă a venit cu cîțiva băieți din fosta gașcă de prieteni prin care era și un băiat pe care l-am plăcut și eram ca un cuplu înainte.Am băut puțin și acel băiat m-a sărutat și mă cuprindea.Eu m-am îndrăgostit de el din nou. După a aflat că am prieten și m-a întrebat detalii despre el.Am observat că față de prietenul meu eu nu simt nimic. Nu știu ce să fac, am plîns toată săptămâna. Ajutați-mă

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma de ce plangi, ca te-ai imbatat, ca nu a venit barbatul ala mai mare cu 6 ani, sau ca a profitat un fost iubit sa te sarute? Ala a cosntientizat ca aface puscarie daca vine la tine, ca el are 20 de ani si -i major iar tu esti un copil mic, sub anii permisi acestor relatii.

La 14 anisori petrecere cu alcool si ciudati in casa... asta nu-i-a buna, ca poate veni Politia si iti aduc parintii acasa val vartej, iar pe voi va urca-n duba si direct la Politie.
Destrabalare in toata regula, la anisorii astia!

| Mosotti a răspuns:

Pai daca nu simti nimic pentru prietenul tau lasa-l, e f simplu, de ce sa plangi?
Stai cu cineva pentru care simti ce trebuie.

| NunuNini a răspuns:

Tu confunzi prietenii cu iubitii.
Confunzi si iubirea cu atractia sexuala.
Pana mai inveti cate ceva, plangi fato!

Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns (pentru AlexDorinel):

Vorbesc urat pentru ca i-am spus ca face confuzii?
Inseamna ca tu esti retard de tot daca nu intelegi. Mai ales ca vezi "doar a sarutat-o".
Nu vezi restul. De la coada la cap, s-a "indragostit din nou" de el. Cum adica? Dar lucru pentru care ar fi trebuit sa o cert si nu am zis nimic, e ca dupa ce i-au plecat parintii, ea s-a grabit sa cheme baieti in vizita. Ti se pare normal?

Răspuns utilizator avertizat
| Saiko10 a răspuns:

Daca ai ajuns aici e gata, te desparti de omul ala din respect si sa nu iti bati joc total de saracu om. nici un om nu vrea sa stea intr-o relatie daca nu este iubit de cealalta persoana, asa ca cel mai bine este sa ii spui asta si sa inchei totul.

| florin926481f a răspuns:

Esti doar proasta nu-ti face griji ca nu se moare din asta.

Răspuns utilizator avertizat
| florin926481f a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nici n-am cum sa gasesc un cuvant mai potrivit, la fel si in cazul tau.
Sincer acum, tu ai viata personala?

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

E normal la voi nu ai de ce sa fi trista sau supărat așa ai simțit așa ai ales sa faci nu ai de ce sate învinovățești ai ales sa faci asta iar treaba cu băutul este doar o scuza ieftină rău ))))

| 69GRIMMJOW69 a răspuns:

Foști/fostele ai mereu un prioritatewinking
Fa ce simti